pondělí 10. srpna 2012

     Počasí nás zradilo.
     Ne, že by to bylo poprvé, protože počasí je na zrady expert, ale tentokrát to fakt podělalo. A přitom chybělo tak málo, a mohli jsme mít od jízdárny klid dřív, než bys řekl švec (zdravíme Hanku:-)

     Byla to právě Iva, která vtipně zorganizovala dnešní ježdění na patnáctou hodinu, když už má volno. Služka jí to samozřejmě schválila, a že klidně, že dorazí sice později, ale že patnáctá je ideální čas, aby se tak akorát všechno stihlo v klidu a míru a bez stresu. A byla to právě Iva, která v patnáct nula tři poslala služce zprávu „přijdu později“, tedy v době, kdy služka ještě vydělávala těžké prachy na sobotní závody (na které se nám, chudáčkům koníčkům, samozřejmě bytostně nechce). Takže služka musela obratem odeslat dětem zprávu „Iva přijde později“, aby mohla pokračovat v práci, aniž by ji zahrnula záplava dotazů „A Kááááťoooo, budou teda dneska koněěěě?“

     Mezitím děti zmizely, s nahlášením, že Anetka musí domů, protože hřmí, a že Adélka ještě není nachystaná, a že Natálka nemá klíče od sklepa, tudíž přijde v pantoflích. A než se všichni konečně slezli ve stáji, hodina a půl byla v čudu. Ale budiž, dobře jim tak.

     Horší bylo, že hřmělo. Tedy nebylo, protože když hřmí, signalizuje to bouřku, a bouřka je z hlediska práce pod sedlem vítána, protože během bouřky se nejezdí. Jenomže ono hřmělo v okolí, pouze se to točilo kolem našeho údolí, a skutek utek. Ze stáje jsme osedláni a obtěžkáni dětmi vylezli až ve tři čtvrtě na pět, přičemž se všichni pořád dívali na oblohu, a že tedy začneme a že se uvidí.

     A vidělo se. Hřmělo v dáli a my museli jako trubky klusat, s dětmi. Dvakrát dvacet minut, s obligátním „musíte vyplavit kyselinu mléčnou“, přestože vyplavit by ji potřebovala spíš služka, protože se přibelhala s tím, že jí na brigádě spadlo okno na palec a že to asi bude pěkně na prd, v sobotu.

     Mezi námi chudáčky koníčky, jsem jenom rád, protože ona mě chtěla přihlásit do obtížnosti, kterou ještě nikdy neskákala, tak doufám, že ji palec přestane bolet až po víkendu. A ne, že to dopadne jako s očekávanou dnešní bouřkou, protože spadlo asi deset kapet, a až když jsme končili krokování, a úprk před kroupami přišel až poté.

     Prostě zrada. Protože správně měla začít šílená a krutá bouřka, a to nejlépe těsně před odchodem na jízdárnu!

     Váš chudáček koníček 

P1470087

P1470092

P1470097

P1470108

(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: