středa 12. září 2012

     Počasí zaválelo!
     I když vlastně ne tak docela, protože déšť vypnulo dost trapně v době, kdy jsme museli na neméně trapnou jízdárnu.

     Přitom načasované to vůbec nebylo špatně, zpočátku. Lilo jako z konve od samého rána, takže jízdárna perfektně nasávala vodu, a fakt nechápu, proč déšť po obědě ustal, mohl pokračovat bez přerušení dál, přece. Bohužel štěstí nestálo na naší straně, protože pro nás přišla Iva s dětmi a zavlekli nás do stáje, a mezitím služka poslala zprávu, že řeší neplánovaný úkol a že dorazí později.

     K mému obrovskému uspokojení tak učinila v době, kdy už sice měly děti odježděno, ale kdy začalo lít. Jakože pořádně, kropicí konev by se vůbec nemusela stydět, za takovýhle výkon, a když na mě služka sedala, bez přilby a chapsů, protože stihla akorát přibelhat se na jízdárnu, tak množství vody kapající z nebe zesílilo. Což se mi přirozeně nelíbilo, když mi obří kapky dopadaly na záda, a jestli si služka myslela, že mě několika cviky uvolní a zkusíme zacválat a zaskákat, tak to ani omylem. Hlavně důležitější bylo, aby si Iva v rámci přípravy na svůj doposud nejvyšší parkur zaskákala, takže služka to se mnou po ani ne deseti minutách vzdala a věnovala se Ivě s Amíkem.

     Paráda!
     Aneb není nic hezčího, než se vykroutit z práce.

     Hlavně Ivě s Amíkem to šlo, zaskákali moc pěkně. A i když Iva v jednom úseku málem vystoupila, po Amíkově „fuj-tam-je-asi-moc-hluboko“ přidupnutí, služka s jejich výkonem byla spokojená a mohla zavelet „vykrokovat a pak honem domů“.

      Hřejivá to slova!

     Ačkoliv největší veselí zdaleka nevzbudila Ivina kaskadérská hop vsuvka, protože jízdárnu definitivně zazdily Anetka s Leničkou, když na služčin příkaz zabalené v jedné společné poncho pláštěnce přihopsaly směrem ke služce, s dotazem jestli mě můžou vykrokovat. Jako kdyby nestačilo, jak strašně jsem se jich bál, protože dva lidi v jedné pláštěnce je BUBÁK, a služčino „Děláte si ze mě srandu?“ je ujistilo, že dva lidi v jedné pláštěnce opravdu krokovat nebudou.

     Aspoň že tak.
     A služčino závěrečné „A Ivuš, prosím tě, otevřete jim třetí pastvinu, když je takhle hnusně“, mě nemálo potěšilo. Tak to má být!

      Váš chudáček koníček 


P1470113

P1470114
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: