pátek 14. září 2012

     No fakt že jo.
     Žádné mytí ocasu.
     Něco je špatně.

     Zde by se dala rozvinout polemika, zdali třeba služka konečně neprozřela a zítra na žádné trapné závody nebudeme muset, a právě proto se nikdo nesápal po mém ocasu, ve snaze ho namáčet do vody se šampónem. Jenomže služka si okatě balila věci a během večeře nám šla nasekat trávu, kterou budeme mít coby svačinu.

     Neříkala náhodou po minulých závodech, že trávu s sebou už nikdy? Protože jak jsme těch dvacet kilo trávy posledně stihli sežrat cestou na závody, na většině fotek máme nechutně velká břicha, a že prý takhle sportovci nevypadají.

     Což je samozřejmě mylný názor. Spokojený sportovec je ten sportovec, který se může dle libosti nažrat. A jestli si služka myslí, že když zítra jedeme jen kousek a že tudíž nestihneme sežrat dvacet kilo trávy ve vleku, tak to se holčička šeredně plete. Ještě bude litovat, že se svačinou vyměkla.

     Ale tak aspoň že mi neumývali ocas, i když toho se ujalo počasí, a protože válení ve sračkách poslední dobou odbývám, jsem víc bílý než barevný, což je špatně. Služka je v tomhle oboru podstatně šikovnější. Pokaždé den před závody tahá ze zavazadla sako, košili a rajtky, a s hlasitým „jezdec má vjet do parkuru čistý a upravený“ (viz pravidla ČJF) všechno protřepe, podívá se na to skrz světlo a s poznámkou „stejně bude pršet“ to vrátí zpátky do tašky. I když fleky ze saka, což jsou mé trávové cintance ze srpnových military, se posledně seškrábat pokusila, byť marně.

     A zkoušela mi nový nánosník. A nechápala, že není třeba přidělávat dírky, protože on je mi těsně akorát. Je snad něco podivného na faktu, že existují i menší chudáčkové koníčkové než já?

     A na jízdárnu jsme bohužel museli, protože mrcha zmokla málo. A kdyby jen to, ono dokonce nastoupilo sluníčko, což vůči nám nebylo fér, protože správně by mělo lít jako z konve, abychom nemuseli skákat.

     I když faktem je, že dneska toho po nás moc nechtěli, abychom prý zítra měli ten správný tah na branku.

     Já bych věděl, jaký tah „ten správný tah“ zítra budeme mít. Síť s trávou už čeká!

     Váš chudáček koníček 

P1470173

P1470166
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: