čtvrtek 20. září 2012

     No jo, jízdárna.

     To se dalo čekat, že včerejší vycházka nebude bez následků. Přitom já se jasně ztotožňuji s míněním, že po práci v kopcích by mělo být povinné jednodenní volno a naopak striktně zakázaná jízdárna.

     Notabene ta, která děsivě málo zmokla, přestože snaha ze strany počasí byla!

     Aspoň že Anetka mě zachránila, co se týče služčiny buzerace, protože služce posílala zprávu, že nepřijde, načež se jí podařilo přijít přesně v době, kdy dojezdila Lenička. A tak služka posadila Anetku na mě a věnovala se Ivě, se kterou přišla do stáje i pořádná rýmička, ale že zaskákat si chce, dokud je jízdárna sjízdná.

     A to nemělo chybu, protože služka pak nechtěla Ivu zdržovat, a tak už pak na mě nesedala. Paráda!

     Amík se během skákání velmi snažil, protože dnes opět bylo jeho počasí, sice sluníčkově, ale za to s chladným větrem. Já jsem provedl pár vtipů, jakože když jsem co nejdále od služky, tak neslyším a nevidím, a služčinu velmi naivní snahu o „být slyšet“ posléze vystřídala Iva, a tak se služka raději klidila do bezpečné vzdálenosti, aby nejen neohluchla, ale aby zároveň nepřišla ke kamarádce rýmičce. O kterou prý extrémně nestojí.

     A pak už jen večeře, voda a nahoru na pastvinu, plus večerní příděl jablek. A doufání, že zítra se nic dít nebude, protože Ivu služka poslala se vyležet minimálně do neděle, z čehož by mohlo kápnout příjemné volno. Přece trubku bolí lýtko, tak by mohla přistoupit na oraz. Uvidíme.

     Váš chudáček koníček

20092012816
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: