sobota 22. září 2012

     Život opravdu není fér.
     Jak je možné, že je sobota a služka není kdesi v čudu v práci?
     Co je tohle za móresy?

     A k dovršení všeho ráno přišla ona, s Anetkou a ohlávkami a vodítky, místo majitelky Amíka s kýbli se snídaněmi. Tohle rozhodně nebyl správný denní režim!

     Aspoň že do stáje jsme směli jít oba, nikoliv jen já. Služka totiž usoudila, že bude bezpečnější, když Amík půjde dolů se mnou, než aby se znovu jeho majitelka pokoušela nás oddělit, akorát že Amík byl naprosto jiného názoru. Amík totiž na základě minulých dvou víkendů vydedukoval, že se asi jede na závody, když pro nás jdou s ohlávkami hned ráno, a dal služce jasně najevo, že tentokrát s ním nic nebude. Služka na tuhle situaci byla dopředu připravená, také na základě minulých zkušeností, a snažila se problém vyřešit čistě diplomaticky a hlavně bezkonfliktně, protože Anetka měla být v jedenáct doma, a zhruba po pátém pokusu Amíka přesvědčila a do ohlávky ho lstivě napasovala.

     Hloupé ale bylo, že já musel na jízdárnu, zatímco Amík s majitelkou vyrazili na vycházku, a nemusím asi popisovat, jak hodně traumatizován jsem se cítil. Jediná potřeba, kterou jsem pociťoval, bylo hlídat si silnici, jestli už se Amík náhodou nevrací, a když jsem první klusovou zatáčku prošel divně, stáhla mě služka na asfalt a musel jsem klusat, jestli kulhám anebo nekulhám anebo co to vlastně dělám divně. Akorát že na tvrdém se mi šlapalo pěkně, což se nedá říct o jízdárně, protože ta relativně zmokla, i když to žádná velká tragédie nebyla (bohužel pro nás, my bychom akutně potřebovali tankodrom, po kterém se nedá ani chodit, natož jezdit).

     Pod Anetkou jsem opracovával, tentokrát služka neustále sázela přechody a změny směru, abych se uvolnil, a když si pak mě sedla, tak hodně ohýbala, protože jsem paradoxně chodil na levou stranu lépe než na pravou, a po třech pokusech si skočit malou překážku to definitivně vzdala. Že prý něco je divně a že takhle se trénovat nedá a že mi dá den klid a pak se uvidí.

     Nemohlo by těch dní a klidu být víc?
     Vůbec bych se nezlobil.

     Váš chudáček koníček 

22092012819
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: