úterý 25. září 2012

     Úterní jízdárna je svým způsobem ještě odpornější než jízdárna pondělní.
     Nedovedu s přesností vysvětlit, proč tomu tak je, ale prostě to tak je.
     A když nám do kožichů paří sluníčko, tak tuplem.

     Jak mně se dneska nechtělo hákovat, se ani popsat nedá. Jako nic proti babímu létu, protože je rozhodně hezčí než bláto, lijáky a plískanice, ale pracovat v něm je fakt megalomanský vopruz. Přitom všichni vidí, že už mám slušně zaděláno na zimní srst, protože se mi kvůli tomu neustále (a pěkně trapně) posmívají! Amík s výměnou srsti stále vyčkává, protože ten tyhle věci zásadně nechává na poslední chvíli, zatímco my, zodpovědní a poctiví, se přesrsťováním zabýváme v průběhu celého kalendářního roku.

     A bez nároku na úlevy!

     Což samozřejmě není fér.

     A tak jsem musel opracovat s Adélkou, posléze nechat zacvičit na lonži Leničku, a když si mě poté vzala služka, že provedeme pár uvolňovacích cvičení a zlehka zaskáčeme na malých překážkách, přepnul jsem na úsporný režim „nezájem“. Služka z toho sice odvařená nebyla, protože během skákání postrádala můj bílý startovací ajfr, a způsob, kterým jsem řešil odskoky, se jí také úplně nezamlouval, ale nenadávala mi. Úkol jsme splnili, byť bez jakéhokoliv nadšení pro věc, a jsem docela rád, že nám nekecali, protože šlo opravdu o malé překážky, jejichž smyslem bylo korektně přivést ke skoku, zlehka zvednout řiť spolu s naším pohybem a zase sednout a narovnat.

     Vopruz.

     Hlavně nechápu, proč tyhle cavyky, když už je de facto po sezóně. Tedy překážkové, protože Děpoltovice se kryjí s Velkou pardubickou a halovky na konci října v Mariánkách jsou z hlediska propozic pasé (kvůli jedné soutěži se výjezd nevyplatí), navíc už budu plně v zimní srsti. Závody na trávě v Plzenci jsou jedním velkým otazníkem, protože pořád ještě pořádně nezapršelo, a co se týče vytrvalosti, ví čert, jak to letos bude.

     A stejně tak Hubertovy jízdy, neboť stejně jako vloni nás nikdo nikam nepozval. Což je docela škoda, protože zrovna mně by se pullování v lotu a takové ty veselé záležitosti s liščím ohonem a honěním nemálo líbily. Protože kdy jindy je příležitost vytahat služce ruce?

     Váš chudáček koníček

P1470341

P1470340
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: