čtvrtek 27. září 2012

     Tedy takhle nám nabořit auru, to umí jenom služka.

     Proč je tak strašně moc nutné řadit za příjemné cválací odpoledne jízdárnu?
To nás nemohli aspoň jeden jediný den nechat vstřebávat příjemné prožitky, místo aby nás hnali na blbou jízdárnu?

     Navíc zase skákat, což už také není normální. Služka evidentně usoudila, že se blíží minimálně konec světa, který zapříčiní nejen vyhlazení lidstva, ale především vyplaví jízdárnu, a že nic se nemá nechávat náhodě a že se bude skákat, dokud je sjízdná.

     Je blbá.
     Jako věděl jsem, že je blbá, ale že takhle hodně?

     A s tím sluníčkem… No já nevím, co si o tom mám myslet. Ráno se přes nás přehnala přeháňka, bohužel nedostatečná, takže jízdárna to přečkala bez újmy, a odpoledne vylezlo sluníčko, zrovna když jsme museli jít makat. Jako na jednu stranu je dobře, že vylezlo, protože služka přihrála jednoho mého jezdce Amíkovi, protože já na rozdíl od Amíka už chlupatý jsem, tak abych se nepřehříval moc dlouho. Ale měla svůj záchvat ohleduplnosti uhrát do vítězného konce a skákání si odepřít, protože takhle celé kouzlo jejího konečně dobrého přístupu pominulo.

     A mně se fakt pracovat nechtělo. Jako skákal jsem, byť bez ajfru, a nejednou byla služka mile překvapená, co a jak jsem stylově přeskočil, přestože jsem vypadal, že ještě před odskokem usnu. Ale že bych z toho byl vydřený, to jako fakt ne. Naštěstí mě dlouho netrápila, ani jsem nemusel jít přes vyšší překážky, ale stejně to byl vopruz, protože mnohem zajímavější byly mraky a také živá hudba, linoucí se z jedné garáže.

     Služka mě po posledním velmi pěkném skoku monstrózně pochválila, jak kdybych právě přeskákal Velkou pardubickou, a pak se už naštěstí věnovala Ivě s Amíkem. A stejně jako včera jsme se potkali s Albinou, kterou znám od Klárky, takže jsme měli na jízdárně podvečerní kino, a jestli si služka myslela, že bude rychle doma, tak se šeredně spletla.

     Ale za to může Iva, protože vyhlásila soutěž o nejlépe vyčištěného koníka, kdy se hrálo o kulaté lízátko. Když pominu fakt, že se tím pobyt ve stáji prodloužil o půlhodinu čistého času, by mě náramně zajímalo, k čemu jsou tyhle manévry dobré. Copak my chceme být čistí? Chápou vůbec dvounozí, jakou práci dá na sobě udržet bláto, bodláky a kuličky svízele?

     Máme fakt těžký život.

     Váš chudáček koníček

P1470400

P1470402

P1470406_1
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: