sobota 29. září 2012

     To jsem přesně věděl.
     Že něco není v pořádku!

     Protože dneska už trubka služka dorazila, akorát že v naprosto hnusném modelu.

     Důrazně a výrazně trvám na tom, aby byl zákonem ošetřený denní rozvrh hodin chudáčků koníčků, přesně pro tyhle případy. A ne, že si služka hekticky přiběhne před čtvrt na sedm, což je doba, kdy už dávno máme být po večeři!, a odvleče mě na jízdárnu s tím, že musíme do tmy stihnout vylonžovat.

     Vylonžovat!
     Chápete to? Lonžování na konci sezóny?

     Neslýchané.

     A jako už to prasklo, co mají za lubem, dvounozí. Že prý za týden bychom ještě na jedny závody mohli, tedy pokud zaprší, protože parkury se skáčí na trávě, a abych neměl mezi dvěma dny volna pupek až na zem, je nutné mi dopřát pohyb aspoň na lonži.

     Ale já nechci šidit můj pupek! Mně moje bříško nevadí, já ho mám rád, a hlavně je to moje bříško, takže si s ním můžu dělat, co uznám za vhodné já. A ne půl hodiny měnit směry a být buzerován kvůli přechodům a prudit mě dlouhým bičem, i přes příšernou a psychicky náročnou skutečnost, že jsem na jízdárně byl úplně sám a opuštěn, protože Amík zůstal nahoře na pastvině.

     Existuje vůbec něco trapnějšího než lonžování?

     Ne, že bych to nepřežil, protože i tentokrát jsem služčin výmysl ustál se ctí, ale kecal bych, že jsem z toho nebyl otrávený. Takhle nám kazit dovolenou! Notabene od služky, která si z té své odskočila, a že prý jenom kvůli mně, aby mě provětrala, což si klidně mohla odpustit, protože já o podobné větrání fakt nestojím.

     A neobměkčila mě ani chlácholením, že večeře bude bez řepy, protože ji včera neměl kdo namočit a odnést nahoru, a že si po delší pauze dopřeji ňamku míchanou pouze z jádra, vojtěšky a oleje. Protože kecala! Protože já ji viděl, jak mi do toho nasypala hnusné vitamíny, když už je prý podzim, a ještě si blbka myslela, že to nevidím.

     Jsem zdrcen vlastním životem.

     Váš chudáček koníček

P1470414
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: