úterý 2. října 2012

     Volno.

     Takže ty sobotní závody jsou nejspíš pravda, jinak bychom dnes volno neměli, notabene když je tak úžasné počasí. Akorát by mohlo zapršet. Ani ne tak kvůli závodům na trávě, i když ty jsou 80km daleko a u nich lijáky proběhly, jako spíš kvůli skutečnosti, že se nemám v čem válet. Tedy mám, ale vůbec nic na mém houstnoucím kožichu nedrží, což je pro mě nesmírně choulostivé a ožehavé.

     Ráno nás obšťastnila majitelka Amíka, odpoledne služka s Adélkou. A protože služka s Áďou přišly v době, kdy se chodí do stáje a posléze pod sedlo, dostal jsem se do velmi prekérní situace, protože Amík k jejich příchodu přistupoval velmi obezřetně, a že k nim dopředu preventivně nejdeme. A já, přestože jsem měl nutkání za služkou jít, jsem tím pádem pekelně váhal, protože ideální varianta neexistovala, abych neopouštěl Amíka a zároveň zamířil za služkou.

     A hlavně ony chystaly večeře, já to viděl! A nebyl to žádný laciný trik, kterým služka občas Amíka zmanipulovala, když se mu nechtělo do práce, a tak jsem kousek popošel, abych lépe viděl, a čekal jsem, jestli služka zavolá, protože ona obvykle volá. Ale dneska nic! A to bylo přinejmenším podezřelé, takže jsem zrychlil, a jakmile jsem uviděl Adélku, jak mi sype večeři do žlabu, změnil jsem směr a že rovnou půjdu do žrací ohrádky, místo za služkou.

     To už ze stínu větvoví vykoukl i Amík, který do poslední chvíle nevěřil, že se nejedná o podvod, a jakmile prozřel, odskočil a pádil ke služce, jako kdyby mu hořel ocas. Ale to už jsem já byl v ohrádce a cpal do sebe příděl, takže služka nemusela řešit obligátní handrkování „a nemohl bych si trošku vzít od Amíka?“, které většinou končí bitkou, nejdřív formou Amíkova útoku na mě a posléze služčiným na nás oba.

     Služka poté oběhla ohradu, zatímco nás hlídala Adélka, a když pak kontrolovaly, jestli na sobě nemáme díry anebo nám nechybí jedna noha, sahala mi služka na nálevku a to se mi nelíbilo, protože potvora zase skoro není vidět.

     A to prostě není před závody dobré. Měl bych s tím něco udělat.

     Váš chudáček koníček

P1470434
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: