pondělí 8. října 2012

     Volno.
     No fakt že jo.
     A ke vzteku služčině zrovna je hezky a vlídně, na rozdíl od včerejška, byť s pořádně nízkými teplotami.

     Ale tak aspoň že nám nezavřeli přístup nahoru, na třetí pastvinu. Služka totiž fakt dodržela slib, místo aby hned po vylezení sluníčka zabarikádovala vchod, tak jako to sprostě a neomaleně dělala doposud, a dokonce vyměkla, co se týče sena. Ale to hlavně díky Amíkovi, protože on po sežrání večeře napochodoval k žrací bedně a zaujal strategickou polohu „JÁ ČEKÁM“, což na služku docela zafungovalo.

     Měla sice hromadu blbých keců, protože bez nich by to nebyla ona, ale opravdu zadek zvedla a seno nám nanosila. A ještěže byla už skoro tma, protože kdyby viděla, kolik toho máme nedožráno a hlavně vyházeno vedle, tak by natolik štědrá nejspíš nebyla. Takhle musela obcházet a kontrolovat ohradu nejen s mobilem v ruce, aby na ohradník viděla, ale i s ochrankou, aby ji v temných stínech něco zákeřného nesežralo.

     I když k tomu měla sklony spíš ochranka, páč se na ni náruživě vrhala.

     A jako odměny byly, dneska, což nemělo chybu. Kromě mrkve i zbytky jablek a já přesně věděl, že je služka někde má zašité a že s nimi bude dělat hloupé manévry, abychom se my museli ztrapňovat.

     Aspoň že jsem neměl namočenou řepu, od včerejška, takže se večeře dala přežít. Ale mohla by se už naučit chodit včas, její milost služka, protože z hlediska režimu na dodržování práv a potřeb chudáčků koníčků kašle.

     Asi proto, že je blbá. Úplně.

     Váš chudáček koníček 

P1470634
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: