úterý 9. října 2012

     Volno.
     Zase.
     No fakt že jo!

     A jako dost jsem se divil, protože počasí bylo přesně takové, nad jakým dvounozí hrozně rádi tečou blahem, takže sluníčko, bez mráčku na obloze, a dokonce chvílemi bylo i teplo, pokud zrovna nefoukal ledový vítr.

     Snídaně proběhla v klidu, s majitelkou Amíka, která nám také dává seno, akorát že ona se s plachtou neobtěžuje, což je poněkud prekérní, pro nás. Protože odpoledne přijde trubka služka, podívá se na seno, které majitelce Amíka popadalo z vidlí, řekne „hm“, a místo aby nám nanosila čerstvé a netknuté, tak ta potvora shrabe nejen všechno, co vytrousila majitelka Amíka, ale hlavně to, co jsme pečlivě z bedny vyházeli my.

     A ještě u toho držkuje, že dokud to všechno nesežereme, tak nic jiného nedostaneme!

     Nevím, kdy a jak se praštila do hlavy, protože z mé strany se jí nic podobného nepřihodilo, ale fakt nechápu, proč bychom to měli odnášet zrovna my. To je tak těžké všechno to již přebrané seno odnosit a dát nám ryze nové? Jako to dělává majitelka Amíka, která se úklidem pastviny nijak nezabývá?

     Služka by si z ní měla vzít příklad. Což se týká i bobků, protože Amík kolem bedny kadí záměrně, protože tam vlastní hromádky chce mít, takže mi opravdu není jasné, proč to služka neustále uklízí a ještě k tomu nutí Ivu.

     Přitom Iva je už dospělá, mohla by se proti buzeraci krásně vzbouřit, a ne v tom služku podporovat!

     Tak aspoň že nám Iva už donesla tu mrkev, od Frosta, kterou měla nasyslenou v lednici. Budiž jí odpuštěno.

     Služka odpoledne přišla sice později, než by správně měla přijít (tak, aby nenarušovala stereotyp chudáčka koníčka), ale nebylo to na hraně se světlem. Což je docela škoda, protože nás znovu rentgenovala pohledem, jestli někde nemáme bebí, nebo tak něco, a nemusím doufám popisovat, jak strašně bedlivá oční prohlídka bolí. Že jí není trapně, neustále nás podrobovat vlastním sadistickým choutkám.

     A tahat mi z hřívy a ocasu kuličky lopuší také nemusela. To byly moje kuličky, ne její!

     Váš chudáček koníček 

10102012836
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: