středa 10. října 2012

     Amík je fakt borec.
     On to má prostě zmáknuté, vždycky ví, jak na to.

     Třeba dnes vyrukoval s oteklým okem, a protože Amík je machr a hned tak něco ho nezaskočí, tak změnu stavu vyrobil oku zdravému, tedy tomu jedinému, na které vidí. Protože mít bordel ve slepém oku, to dovede každý ňouma, zatímco u zdravého je to těžká machrovina.

     A tak když pro nás služka odpoledne přišla, bylo jí krapet podezřelé, že Amík jí přichází naproti, a co hlavně, neudělal ani jednu držku, když k němu natáhla ruku s ohlávkou. Dokonce jí hlavu do ohlávku sám zastrčil, takže služka si ho obešla a podívala se ze všech stran, jestli je to opravdu Amík, načež nás obvinila, že jsme určitě sežrali něco toxického, protože tohle není normální. No a pak si toho všimla, že má oblouk nad okem oteklý, a tak cestou do stáje hlídala, jestli Amík vůbec vidí. A viděl, protože dolů sešel naprosto normálně, stejně tak se trefil do úzkých futer stáje a na nabízený kousíček chleba v přítmí zareagoval ihned.

     A další půlhodinu jsem já musel poslouchat naprosto trapné kecy, z vedlejšího boxu. Když pominu fakt, že jsem stál u sebe sám a vůbec, ale vůbec nikdo si mě nevšímal, zatímco u Amíka bylo narváno, mu určitě děsně nenápadně dávali něco tuze dobrého, abych to já neviděl a nic jsem nedostal. Prostě tramíčko! A byl jsem z toho extrémně rozhozený, takže jsem dupal a frkal a snažil jsem se odstranit uzel, abych aspoň viděl, co všechno se vedle mě děje, a byl jsem nemálo rozezlen na hnusné chování mé služky, protože ona je přece sakra moje služka a měla by stát u mě, a mně se věnovat, ne?

     Nejenže to nedělala, ale ještě hlasitě vzdychala na Amíkovým přístupem. Protože mu oko vyplachovala, úplně celé, víčko po víčku, a byla naprosto konsternována tím, jak Amík stál a bylo mu to úplně jedno, místo aby lezl po zdi a radši si to oko nechal vypíchnout, jako to ve stejném případě dělávám já.

     A když mu všechno důkladně promazala oční mastí, nad kterou áčka ihned hlásila, že tuhle mastičku mají doma a že se to u nich doma používá na oči, u čehož Amík znovu stál a ani brvou nehnul, rozplývala se blahem ještě dalších pět minut poté.

     Je blbá.

     A Amík je pěkný zrádce. Proč mi tohle dělá? Až zase budu mít trable s očima já, tak budu muset minimilně sto let poslouchat, že bych si měl vzít z Amíka příklad.

     Pak se pro změnu zkoumalo, jestli Amík vidí skrz mast, prostě už s tím byli fakt trapní. A tak jsem si vymyslel lepší fintu, a to že chodím divně. Ona jak jízdárna zase zmokla, tak byla hlubší než obvykle, a jelikož tradiční zaklusání na asfaltu neukázalo vůbec nic, vrátila mě služka na jízdárnu a že dneska budu jen krokovat. A že mám možná natažená záda, kvůli fuj obratu v rámci rozeskakování, protože to odpovídá i faktem, že se mi hůř chodilo doprava než doleva.

     Šikovnej kluk. Tohle jsem uhrál bravurně ve svůj prospěch. A flákárna největší, zatímco Amík musel pod holčičkami zaklusat, ale i jemu se asi ulevilo, protože z oka vesele teklo všechno, co tam služka natlačila, a když jsme přišli do stáje, byl otok o třetinu menší.

     A nechápu, že si tam zase nechal natlačit mastičku. To já bych si nenechal, naopak bych se zuřivě bránil, protože jednou stačí, ne?

     Máme těžký život.

     Ale dobrou zprávou je, že služka s Ivou uklidily bidla a stojany. Skákat už se asi fakt nebude. Hurá!

     Váš chudáček koníček 

10102012838
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: