čtvrtek 11. října 2012

     Dovolená!
     Dovolená na zotavenou, v pravém slova smyslu.
     Nedělám si legraci, fakt ji mám!

     A velké poděkování Klárce, protože to byla právě ona, která služku poprosila, jestli by nebylo možné nás přestěhovat k bažantnici, aby Sevík nebyl sám, protože kobylku už si majitelka odvezla a nový poník nesmí na bohatší pastvinu kvůli prohřívajícím kopytům. A že se o nás klidně bude starat, protože je lepší mít víc práce, než nechávat Sevíka napospas samotce.

     A služce se návrh líbil, protože by tím pádem mohla odjet do práce a zůstat tam a nemuset se kvůli mně vracet. Akorát že s Amíkem asi bude problém, protože pokaždé, když nás chtějí přesunout na pastviny k bažantnici, majitelka Amíka protestuje, že to je daleko a že nic pak nestíhá.

     A protože my s Amíkem nahoře máme pod námi i vedle stáda, zatímco Sevík nemá na dosah vůbec nic, rozhodla služka, že se na pár dní přestěhuji pouze já.

     Což samozřejmě není to nejvíc ideální řešení, protože mně by se nejvíc líbilo, kdyby šel se mnou i Amík. A že by se Amík se Sevíkem museli servat, aby si vysvětlili pozice, na tom přece není nic špatného, to se normálně dělá, takže nechápu, proč z toho dvounozí mají takové vrásky.

     A tak služka odpoledne nakrmila Amíka nahoře, obešla ohradu, s kazáním, ať ji lesní zvěř po dobu její nepřítomnosti nechá na pokoji, zkontrolovala Amíkovi oko a posléze mě odvedla dolů, na veřeři. A pak jsme zamířili k bažantnici, kam jsem velmi pospíchal, protože jsem se bláhově domníval, že mě tam čeká Amík. Sevík už z dálky nadšeně volal, a když mě služka šoupla dovnitř, tak dělal vítr, jak kdybychom se nikdy předtím neviděli. Notabene když jsme bratranci a první tři roky tady s námi trávil zimy, stejně jako já jiné tři zimy trávil u Klárky.

     Ale v pohodě. Šli jsme s Klárkou, osvěžit si, kde všude je ohrada, a služka hlasitě zadoufala, že Amík nebude přes údolí řvát, protože v tomhle ročním období je všechno slyšet.

     Tak řvát by nemusel, ale mohl by třeba za námi přijít, že ano. Na návštěvu.

     Váš chudáček koníček  

P1470632
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: