čtvrtek 25. října 2012

     Úplně nejvíc je, když si navzájem samy sobě služka a Iva řeknou „dneska bych potřebovala odejít dřív, šlo by to?“ Nejvtipnější situace!

     A přesně tato situace nastává v momentě, kdy má služka možnost svolat děti dřív, když už jsou podzimní prázdniny, ale kdy usoudí, že by původní časový plán klapnout mohl, protože transport chudáčků koníčků na pastvinu přece Iva zvládne i bez služky.

     Ale tak podařilo se to stihnout nakonec úplně všechno. Bohužel pro nás, protože my museli na hnusnou jízdárnu, která je trapně nejtrapněji zase o něco málo sušší. Fakt nevím, co tím počasí sleduje... I když ono je možná lepší nevědět.

     Každopádně služka opět vytasila pneumatiky a tentokrát přiostřila, co se týče děšení chudáčků koníčků, protože z pneušek stavěla ještě horší obludnosti než minule. A hladina mého stresu opět dosáhla vrcholu, a velké díky skutečnosti, že na mně seděla Lenička, protože s ní coby nákladem se služka neodvážila pneumatiky ke mně zákeřně kutálet.

     Protože jak všichni víme, kutálející se pneumatiky žerou Finy naprosto nejstrašlivěji.

P1470774

     A to jsem zdaleka netušil, že nejhorší mě teprve čeká. Služka totiž dala Leničce dostihové sedlo, aby si malá procvičovala sed v sedle, ve kterém jí nepřekážejí žádné opěrky, a když bylo obklusáno a odpneumatikováno, vydrápala se na mě služka, že si chce osvěžit vzpomínky na dostihové mládí, když už mě záda nebolí.

     Já blbec totiž pod Leničkou zapomněl, že mě strašně bolí záda. A když služka hledala způsob, jak mě pobídnout do cvalu, když měla kolena pod bradou a holeň vyskládanou v bočnici, jen jsem si tak vzdechl a nacválal jsem sám, abych tu pakárnu měl co nejrychleji za sebou.

     Když pominu fakt, že se u toho celou dobu tlemila, jako kdyby šlo o největší legraci na zemské polokouli, hned v počátku málem vystoupila ze sedla, když ji váha zadku překlopila dopředu, a já to všechno potupně musel snášet.

     Mám těžký život.

     Tak doufám, že dostihová stáj Suomi zůstane navždy jejím nesplněným snem.

     Váš chudáček koníček 

P1470806
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: