pátek 26. října 2012

     Tak už služce kašleme úplně na všechno, jak se sluší a patří.
     Když už tedy jsme v kašlání mistři, protože služce kašleme i z jejího domácího sena.

     Služka totiž během léta sekala a sušila jako divá, jakože kosa a hrábě, a když se zrovna nedařilo trefit počasí, dosušovala ve stáji, takže Iva s dětmi nejednou vyfasovaly službu „obracet seno“. Podařilo se jí nasyslit dva žoky, a že prý je to seno, které by žrala i ona sama.

     Což bych fakt chtěl vidět, jak ho zrovna ona kouše a polyká.

     Prostě seno, které nepoznalo mechanizaci, které nebylo koseno těsně u země, aby posbíralo prach, které bylo sušeno a shrabováno s láskou, a které nepráší, ani když ho prosíte. I astmatik těžkého kalibru si v něm může ustlat.

     A my?
     My po něm kašleme úplně stejně, jako po kterémkoliv jiném, čímž jsme definitivně zbořili služčiny naděje, že když třeba nebude seno kupované a sušené mechanicky, že nám podzimní kašlání oddálí. Pár minut to vypadalo, že se zhrzeně půjde oběsit na nejbližší strom, ale nakonec to rozdýchala, když se od veterinářky dověděla, že by musela sekat a sušit ve zcela jiné oblasti republiky, protože jestli jsme na nějakou místní složku přecitlivělí, budeme chrchlat, i kdyby ho s láskou a odhodláním sušila ve zcela bezprašném prostředí.

     Je legrační, kolik toho dvounozí nadělají se senem. A služka, když odchází, tak nám důležitě připomíná, že nemáme kašlat přes plot, nebo že z toho zase akorát bude průser.

     Je blbá. Aspoň že jsme měli dnes volno, protože kromě ranní snídaně a odpolední večeře jsme si celý boží den váleli kýty. Tedy kromě navážení vody, z čehož byla paradoxně nejvíc zničená Iva, která za námi nepřišla sama, protože ji kromě Áček společnost dělala i horečka a celková nevolnost. Divím se, že vůbec zkoušela poprosit majitelku Amíka o pomoc s vodou, když jí muselo být jasné, že čím hůř se člověk cítí, tím větší je pravděpodobnost, že mu nikdo nepomůže (služka zrovna byla v práci až do večera).

     Ale tak my jsme hodní kluci, Áčka Ivu ve štychu nenechala a společnými silami jsme to zvládli.

     Váš chudáček koníček 

P1470772
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: