neděle 28. října 2012

     Služčina bezesná noc.

     Vtipné je, že zrovna ta časově nejdelší v roce, protože se změnil čas, a tím pádem jí nějaká hodina navíc absolutně nic nedala, protože od pěti hlídala, kdy bude svítat, aby mohla hned po rozednění vyběhnout zkontrolovat mou deku a naši ohradu. Jakože jestli nás nahoře náhodou není víc než obvykle, v naší ohradě, protože sněhová kalamita riziko navyšovala celou noc.

P1470854

     Tak jako nechápali jsme, co tam dělá zrovna ona (služka, nikoliv kalamita). Hlavně Amík si služčinu brzkou ranní přítomnost vyložil coby „určitě se někam jede závodit!“ a preventivně se dekoval pryč, zatímco já se ujišťoval, že ona fakt žádné kýble nenese, protože přesně tohle bylo podezřelé ze všeho nejvíc.

     Jako já mám kýbl se snídaní nahoře, protože služka ho vynáší den předem, jenomže Amíkovi nosí nahoru snídani majitelka a ta se služkou nepřišla. A tím pádem se stalo co? Snídani jsme nedostali!

     Tedy od služky. Služka nám sice doplnila vodu a nanosila hromadu sena, abychom nestrádali, protože přes noc sníh ještě připadl, ale my chtěli kýble! A dožadovali jsme se jich a chodili jsme jí za zády a vyluzovali různé zvuky, ale ona nic. Přitom mně snídani dát mohla, já ji nahoře měl!

     Je blbá.

     A že prý žrát jádro budeme nastejno a basta fidli, a šla si obejít ohradu a znovu ze všech drátů, lanek a pásek oškrábat sníh. A zavřela nám průchod na třetí pastvinu, že prý tam stejně teď nechodíme, což sice pravdou je, ale to nic nemění na faktu, že znovu porušila slib. Co na tom, že se Amík drží akorát bedny se senem a maximálně popojde k vodě? To snad není důvod k porušování závazků. Hlavně, že se dušovala, trubka, jak to už zůstane otevřené až do zimy!

     Protože zima ještě není, to mám ověřené přímo od zdroje. Ještě není ani listopad a ty blbé kecy, že se svatý Martin asi pořádně ožral, si služka mohla v souvislosti se mnou odpustit, protože já nikde s žádným Martinem netrajdal.

     Majitelku Amíka služka potkala, když pádila domů, ve snaze stihnout autobus do práce. Majitelka Amíka známky stresu z následků kalamity nevykazovala a byla překvapená faktem, že došlo ke změně času, protože služku vyděsila konstatováním, že už je devět hodin pryč.

     Odpoledne měla dorazit Iva, ale tu znovu skolila páteční nevolnost, kterou si včera obnovila vyprošťováním ohrady ze sněhu, takže služka do práce vůbec nedorazila a místo toho navštívila nás. A zase mi měnila deku, je s tím už fakt trapná.

     Kdo má ty kecy poslouchat, jak to u ní doma smrdí, když je musí sušit? Nikdo se jí o to neprosil.

     Váš chudáček koníček

P1470861

P1470863_1
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: