pondělí 29. října 2012

     A měla pravdu, služka, když včera s pohledem na oblohu zavyla „a jestli tohle zmrzne...“
     Protože to fakt zmrzlo.

     A tak musela ráno majitelka Amíka přijít nejen s Amíkovou snídaní, ale i s vodou, protože fakt všechno zmrzlo. Nic veselého, když sníh zaskočí i služku, protože nahoře neměla nic na přikrytí kanystrů, stejně jako ve stáji nejsou zabedněná okna, stejně jako není zprovozněná protimrazová bednička.

     Ale sněžit a foukat už nemělo, takže služka poprosila majitelku Amíka, ať nám sundá deky, a když nás služka odpoledne uviděla bez dek, nefalšovaně se vyděsila k smrti, protože takováhle břicha prý nemají ani březí kobyly.

P1470869

     A že tohle tedy ne a že se bude navážet voda, abychom vytrávili, jenomže já s podkovami do závějí nemůžu, protože bych si kvůli monstrózním nášlapkám na traktorem rozježděné kamenité cestě z kopce akorát tak zlomil nohu, a tak jsme byli násilně rozděleni. Amík musel se služkou a dětmi do stáje, zatímco já a řepné řízky jsme zůstali nahoře, a jak jedovatě poznamenala služka, pohybu jsme měli oba víc než dost, protože já příchody a odchody Amíka řešil jak jinak, než hysterickým cváláním po pastvině.

     A řvaním, samozřejmě, moje volání o pomoc bylo slyšet až do města. A hádejte, která služka se mi nejvíc smála, a která naváděla děti, aby se mi smály také!

     Mám těžký život.

     Amík si cestu stáj-pastvina vyšlápl dohromady třikrát, takže nahoře máme tolik vody, že by si služka mohla vybudovat vodní elektrárnu. Já naběhal tolik kilometrů a vyřval tolik decibelů, že jsem trhnul počty za celé tři prosněžené dny, a služka byla spokojená, že to všechno pěkně vyšlo, a to i když se Áčka až během nošení sena přiznala, že musejí být doma v pět, nikoliv v šest.

     Což je logické, protože ultra kreténský zimní čas jim ukradl cennou hodinu světla, a služčino nadávání na jeho adresu bylo vskutku nepřeslechnutelné. A tohle prosím budeme poslouchat celou zimu, nejdřív s odvoláváním se na první zimní den, po němž se začne den natahovat a noc zkracovat, posléze s toužebným očekáváním změny na čas letní.

     Přitom těžký život máme my, chudáčkové koníčkové, nikoliv dvounozí. Hlavně ty deky, to vám je takový vopruz, raději nemluvit.

     Váš chudáček koníček

P1470874
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: