úterý 6. listopadu 2012

      Jaro je zpátky!

     Tedy alespoň vizuálně, protože znovu vylezlo sluníčko, a tak jsme znovu museli s dětmi na louku u řeky, obklusat. Znáte to, přece, vopruz a nuda a tak.

     Akorát že jeden z nás čerstvě nemá podkovy. 
     A ten jeden z nás má otlačená chodidla. 
     A ten jeden z nás nechodil čistě, na předek!

     A ten jeden z nás byl hned po prvním klusacím okruhu stažen z práce a odvelen mimo obvod, s rozkazem „krokovat a nedělat bordel“ (první část patřila údajně dítěti a druhá mně, ale osobně se domnívám, že lze obě varianty efektivně přehodit). A protože jsem šikovný a hodný kluk, tak jsem opravdu krokoval a nedělal bordel.

     Koneckonců proč bych měl? Akorát jsem v hloubi své bílé duše doufal, že se mi třeba podaří něco málo urvat, co se týče trávy, ale v tomhle směru ke mně osud a náhoda milostivi nebyli, a tak jsem svou bílou hubu sušil.

     Trapně, jak jinak.

     Áčka se prostřídala, aby byl počet odklusaných koleček spravedlivý. Amík z pozice „já musím jako pitomec klusat, zatímco on se jen plazí“ viditelně nadšený nebyl a pokusy zlomit mě k zopakování pátečního vesela vyšly naprosto vniveč, protože mně bylo ukradené, jestli kolega zrovna zkouší nacválat nebo jestli vyjednává o směru. Já sledoval svoje mraky, služku a její batoh (pořád šustila pytlíkem, což mě rozhodně nenechávalo chladným, na rozdíl od snah Amíka) a Ivu, která oběma holčičkám názorně ukazovala, jakými pomůckami lze korigovat nechtěné zrychlení, a vše bylo vyzkoušeno i prakticky. Áďa si na konci posledního okruhu splnila přání seskočit za jízdy, a už to konečně vypadalo, že půjdeme do stáje na večeři. Akorát kdyby Iva neusoudila, že Amíkovi přece jen cválání dopřeje.

     A tak si ještě odskočili zacválat, na vedlejší louku, čímž se vopruz natáhnul o dalších patnáct minut. A dobře jí tak, služce, že jí byla zima, nemají s Ivou vymýšlet kraviny. Takhle to dopadá, když obě jedou stejným autobusem domů!

     A s těmi otlačenými chodidly jsem to vymyslel geniálně. Jsem prostě dobrej!

     Váš chudáček koníček

 P1470964

A takhle budeš mít dlaně v pěst! :-)

P1470965

P1470966

P1470969
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: