pátek 9. listopadu 2012

     Služka vyrukovala s novým typem sadismu: místo chudinky nožičky bedlivě přeměřuje objemy našich břich.
     Co je tohle za blbou hru?

     I když co jiného lze z její strany čekat, než pouze a jen blbé hry, protože k tomuhle ona má předurčený talent. Docela rád bych věděl, kde k němu přišla. A neméně rád bych zde zavedl přímou úměrnost, což v praxi znamená, že čím větší břicha budeme mít, tím více sena bychom měli dostávat. To zní logicky, ne?

     Bohužel služka není matematický typ a hlavně přímá úměrnost je jí naprosto cizí. Kdyby nám při tom aspoň nesahala pod deky, protože nic horšího už neexistuje!

     Prostě bída, fakt že jo. A přitom nakulením balíku k nám by si dvounozí ušetřili práci, zatímco takhle musí plachtovat, nabírat, přenášet a tak. Zrovna pro služku to znamená muset z balíku odebrat dvě hromady, z nichž jednu chystá majitelce Amíka na ráno, protože majitelka Amíka dodnes neobjevila kouzlo faktu, že balík je kulatý a lze jej tudíž dokola obcházet a i seno odebírat stylem „okolo“ (jakože odmotávání), takže do něj rube vidlemi pouze z jedné strany a vznikne něco, pro což má služka odborný a velmi vulgární výraz (seno už pak totiž odmotávat nejde, jde jen vykopávat kopáčem). Přitom kdybychom měli balík u sebe my, odebírali bychom si seno sami a to celý boží den.

     Protože bychom se od balíku nehnuli.
     Což je mimochodem právě to, co služce nejvíc vadí, že bychom nemigrovali a akorát stáli a žrali.

     Měla by se někdy postavit spolu s námi, k balíku, aby pochopila, v čem tkví jeho kouzlo.

     Odpoledne služka dorazila s Anetkou, a protože už dlouho Amík nikoho nevychovával, jal se otestovat Anetku, jestli na ni zafunguje jeho výraz, kterému služka láskyplně říká „vetřelcův portrét“. Jenomže zkoušet házet držky na děti ve služčině přítomnosti úplně chytrý tah nebyl, osobně bych to nejspíš neriskoval. Takže Amíkova snaha o „nebudeš mi sahat pod deku“ byla vzápětí nemilosrdně potlačena služkou a vystřídána formou „a budeme na tebe sahat my obě a ty s tím neuděláš vůbec nic“.

     Prostě všechno je špatně a pochopení se evidentně nedočkáme.

     Váš chudáček koníček

P1470984

P1470987
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: