sobota 10. listopadu 2012

     To seno je úplně špatně.
     Jakože množství, které dostáváme k sežrání.
     Jak ho má chudáček koníček úspěšně vyhazovat z bedny, když je ho tak málo?
     Co bude služka třídit? A oddělovat od bobků? No?

     Co budeme my zašlapávat do řídnoucího bláta?

     Přece smyslem existence dvounohých je se o nás bedlivě a pečlivě starat, takže pokud si služka ulehčuje práci, tak ztrácí její existence pravý smysl. Ale já to říkám pořád, že je blbá.

     Počasí se dneska ukázalo, jakože vlídně. Užili jsme si den, v němž zafigurovalo i sluníčko, tudíž bylo bezprostředně nutné se v dekách zválet do podoby pracovně označované „prase“. Prase sice žádné neznám, ale jestli si prasata užívají tímto způsobem, tak mají naprosto úžasný život.

     Asi chci být prasetem. Ta určitě skákat parkury nemusí. A hnedle bych vsadil kopyto, že nemusí ani nosit deky, na rozdíl od nás. Ale tak alespoň jsme si deky mohli obarvit ku obrazu svému, když už nám v nich bylo celkem teplo. Služka během dne v duchu polemizovala, že třeba majitelku Amíka napadne za námi přijít i jindy, než když chodí nasypat snídani a dolít připravenou vodu, a že nám třeba deky sundá, ale to by byl nejspíš časově náročný výkon, během víkendu. Notabene když to má majitelka Amíka pár minut cesty od baráku.

     Služka s Ivou od rána zvesela hákovaly, a když se služka odpoledne připlazila, mohla na nás oči nechat, co se týče našeho bahenního maskování. A dokonce nahlas uznala, že je nakonec jenom dobře, že ty deky máme, protože zítra mám odvozit svatého Martina, a ten prý potřebuje bílého koníka, nikoliv červeno-hnědého.

     Akorát že krk mám přesně takový, jaký si služka a svatý Martin nepřejí, takže jsem náramně zvědavý, jak si s tím zítra poradí. A doufám, že to nebude moc bolet!

     Největší novinkou dne se ale nakonec stalo něco zcela jiného, a tím nebyl nikdo jiný než sousedovic stádo, přestěhované nad naši pastvinu. Do ohrady, která není pod elektrikou, takže služka, místo aby mě obskakovala, vyrazila zkontrolovat ohrady a že do míst, které sousedi vloni úspěšně trhali, natáhne aspoň ještě jednu řadu elektriky. Jako nadšení jí nelze upřít, po dni, kdy od rána hákovala fyzicky, ale tma byla rychlejší než ona a musela to nechat rozdělané.

     Je blbá. Kdyby se věnovala mně, udělala by stokrát lépe. No kdy jsem naposledy viděl mrkev?
     No?

     Váš chudáček koníček 

P1470988

P1470989
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: