pondělí 12. listopadu 2012

     Pondělky umějí být prima, pokud je po sezóně.

     Protože málokdo končí v práci či škole tak, aby se stíhalo odjezdit za světla. A hlavně služku teď zajímají akorát dráty našeho elektrického plotu, což od ní vůbec není hezké.

     Ba přímo odporné. Měl bych dát podnět na KVS, z důvodů nedostatečného zájmu o bílého chudáčka koníčka. Protože přeci není normální, aby morbidnímu podívání se na mou nálevku věnovala pouze dvě vteřiny a oči prohlížela pouze minutu. To už je na pováženou! Protože co kdybych byl masochistický chudáček koníček? Tímto jejím přístupem bych přišel o část denního přídělu týrání.

     Vlastně ještě přední nohy mi zkontrolovala, a to jak se mi chodí bez podkov.

     No jak asi?

     Úplně normálně. Kdyby nevypadalo divně mít okuté pouze zadní, nejspíš bych jako tajtrlík vypadal standardně, protože na předky šmajdám vcelku kompaktně. Pravá přední je v pohodě a levou sešlapávám dovnitř, ale nic tragického, tohle lze řešit rašplí.

     Akorát že by si služka musela odpustit závody na trávě, což už úplně dobré není, protože co si budeme povídat, na trávě jsou nejlepší soutěže. Crossy a honební parkury jsou totiž nejvíc z nejvíc, protože tam můžete utíkat na plné kule, najíždět v tempu 450 a nikdo vám za to nenadává, když to práskáte z jedné nohy a z dálky.

     Ale to už letos nehrozí. Z Hubertovy jízdy, která se měla konat minulý víkend, sešlo a Dvoreček letos nic listopadového neuspořádal, takže nehrozí ani zmiňovaná služčina chřipková recidiva. Tedy ona si to myslí, protože chleba se teprve začne lámat, po včerejší sprše.

     Což by ale nebylo moc dobré, takže recidivu radši ne. Kdo ví, jakého nového majitele by mi osud přihrál. Třeba by se mi v očích a chudince nožičce šťoural fyzicky, anebo by se mi díval na všechny čtyři a sahal by mi i na uši, a jako to už bych fakt nedával.

     Dneska jenom večeře, ze strany služky, po níž zmizela nahoru, zocelovat ohradu a ducha svého, protože u toho nadávala. Což mi tolik nevadí, ale že už mi pekelně dlouho nepřinesla mrkev, to už na pováženou je.

     Prostě to máme těžké. Ach jo.

     Váš chudáček koníček 

P1470999
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: