středa 10. února 2010

Majitelka Amíka postřehla, že Amík nemá podkovy.

Na otázku, jestli si toho všimla, odvětila, že si myslela, že je ztratil.

Jakože všechny tři zbývající podkovy najednou?

Nepřijde mi to vtipné, ale trubky se mohly potrhat smíchy.

Co nového? Kromě sypání se sněhu?

Snad jen, že služka konečně pochopila, že budu plně pojízdný, až sníh sleze.

Takže čekej, milá služko! A čekej dlouho.

Na obranu své nálevky bych však rád zdůraznil, že ji nemám až ke krku, nýbrž pouze tam, kde ji mívám, a zatvrdla mi. Střídání chladu a tepla Klárka dodržuje, na noc dostáváme zateplováky, a mimo toho služka říkala, že i kdybych už pojízdný nikdy nebyl, že se neposere. Takhle to fakt řekla. Je sprostá, čůza!

Další stížnost. Byť ji přátelé na facebooku upozorňovali, mrkev mi nepřivezla. Výmluvy, že doma žádnou nenašla, nepřijímám, a předražené jablko z Makra, z něhož mi kus přímo přede mnou sežrala, se nedá považovat za dostatečně vysoké vyrovnání. Já, chudáček koníček, chci svou MRKEV, a neschopnost mé osobní služby notně narušuje mou duševní rovnováhu. I Klárka na mě žalovala! Že házím držky, a při nasazování deky koušu.

Ale kdo by nekousal, když vám na zádíčka dávají chladnou pokrývku?

A kdo by nekousal, když na něho dokonce i sahají??

A kdo by nekousal, když se na něho dokonce i nestydatě PODÍVAJÍ???

Služka asi měla absťák, po mně, protože když přijela, místo do teplíčka ke Klárce do kuchyně utíkala za mnou. A vypadala, že mě ráda vidí. Já kretén jsem jí utíkal naproti, v naivní představě, že mi třeba něco přinesla. Houby! Vrhla se na mě a pokusila se mě pohladit, takže jsem nahodil obranný mechanismus (oko a ucho), a když ani to nepomáhalo, kousnul jsem ji také. Odměnou mi bylo kousnutí botou, a poté mě bezostyšně muchlovala dál. Je hnusná!

A dívala se mi na nálevku a sahala mi na ni. Nesnáším ji (služku, nikoliv nálevku) a hodlám pajdat minimálně dalších deset let.

Ale jako jinak pohoda. Jak mě nohy nebolí, tak mám roupy. S Béruš a Latíkem se pořád okusujeme, občas i na zadních, a kromě po nich útočím i po psech, když nelze honicí hru aplikovat na dvounožcích. Ona sice služka vyhrožovala, že mě humor brzy přejde, ale podle mě kecá. Nehledě na fakt, že dvounožec bez mrkve nemá u chudáčků koníčků žádnou váhu.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: