středa 21. listopadu 2012

     Drama.
     Ale přesně tenhle model je služce podobný. Co jiného od ní čekat než inkomprehenci a absolutní ignoraci potřeb chudáčka koníčka a jeho touhy přežít?!

     Sprostě mě nechala napospas kovářovi. Ve smyslu, že pro mě ráno přiběhla, s funěním, že strašně pospícháme, a táhla mě dolů. Absolutně nebrala ohledy na mé psychické rozpoložení, a když jsem hned na prvním rohu smrtelně zpanikařil kvůli kameni, vyhrožovala, že mě bezostyšně zmlátí.

     Jako kdyby už toho bezpráví nebylo dost!

     A vlekla mě dolů do stáje, s pohrůžkou, že jestli odskočím kvůli chundelatému pejskovi anebo ji převálcuji, až se mě pokusí sežrat slepice za plotem, tak že mě nejen zmlátí, ale i rovnou sežere.

     Tak jsem radši šel. Představa, jak se mě pokouší rozžvýkat bez možnosti vznášet stížnost Amíkovi, mě optimismem nenaplňovala, takže jsem se bez dalších extempore nechal odtáhnout do stáje. Akorát tedy fakt, že mě zaparkovala do Amíkova boxu, mě lehce vyvedl z míry, tedy do chvíle, než jsem v Amíkově žlabu objevil pečivo a řepné řízky.

     Které tam samozřejmě sprostě narafičila služka, aby mě zmanipulovala pocitem nadšení, že jsem i já mohl něco sežrat Amíkovi. Protože co si budeme namlouvat, jemu hned tak něco sežrat nejde, protože on dostává akorát namočený ječmen, kterého většinou půlku vykadí a půlku zašlape do bláta tak precizně, že nemá smysl zrna dolovat.

     No a pak mě tam zavřela.
     Samotného!
     Sám a opuštěn ve stáji, takže DRAMA, a co navíc, přijeli kovář s pomocníkem, sundat mi bulvárem propírané zadní podkovy, protože další varianta průvodu svatého Martina již nepřišla a tudíž že zadní obutí nepotřebuji, když se teď nebude skákat. A oni nejenže přijeli, ale vnikli ke mně do boxu a sahali na moje chudinky nožičky bez jakékoliv asistence služky či jiné chápající osoby, takže jsem tam regulérně málem umřel!

     Následky posttraumatického stresu si zcela jistě ponesu až do hrobu (v lepším případě do prvních pěti závodů) a absolutně mě nezajímá služčina radost, že mám všechna kopyta ostrouhaná od profíka a že mi je tudíž nebude muset pižlat sama na pařezu.

     Je blbá a nechápavá. Sám nevím, co je v jejím případě horší. Ono je asi opravdu lepší nevědět.

     Váš chudáček koníček

P1480097
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: