úterý 11. až úterý 18. prosince 2012

     Nevypočitatelné počasí značně pohnulo událostmi, co se týče mého pobytu s Amíkem. A tak jsme si spolu užili alespoň polovinu prosince, než jsem byl služkou přesunut na druhou stranu údolí. Důvodem byla především voda, protože silné mrazy a sněžení zkomplikovalo možnosti vodu navážet prostřednictvím nás dvou, ve zledovatělých kolejích by to bylo velmi riskantní i bez podkov. A protože služka nechtěla z Ivy a obou Áček vyrobit otroky na vodu, když sama kvůli svým třem pracím nestíhá, zvolila mé přestěhování coby nejlepší alternativu řešení krizové situace.

     Samozřejmě za všechno může zimní čas, protože hodina světla navíc by situaci velmi významně napomohla, ale v tomhle směru si služka může nadávat naprosto stejně intenzivně jako na počasí a k ničemu jí to nebude.

     Iva i obě Áčka ujistila služku, že i bez její přítomnosti bude na služčině pastvině uklizeno a že se o Amíka postarají jako o svého. Ale něco mi říká, že služka stejně bude chodit monitorovat, protože je POSEDLÁ. A hlavně: co by asi tak služka dělala na jaře, kdyby nehrozila žádná brigáda?

     To by jistě zcela určitě nepřežila, protože ona se v brigádách vyžívá. Takže jsem náramně zvědavý, jak bude Iva na jaře vysvětlovat, že je všechno naprosto v cajku a že i Amík se těší plnému zdraví.

     Inu, veselo bude, na starém bělidle.

     Váš chudáček koníček

1112201293911122012940  11122012941
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: