pátek 1. února až čtvrtek 28. února 2013

P1480279     

     Únor udeřil v plné síle, co se týče sněhu a mrazu.

     A nejen únor udeřil, protože i služka zahájila teroristický výcvik, a hned v prvním týdnu mě přihodila do týmu „přijede doktor“, neboť Klárčina (jakože moje!) kobylka vykazuje pohybové obtíže. A že já budu v rámci prevence vyšetřen (znásilněn) také.

     Vyloženě nakřivo. Nechápu, co z toho služka má, hlavně z hlediska finančního, protože každá tahle preventivní (debilní) návštěva ji stojí několik tisíc. Mně moje křivé chudinky nožičky nevadí, takže mi fakt hlava nebere, proč je tak děsně důležité je strkat pod nos veterinářům. A nejen jim, protože pokaždé, když se mi na jakoukoliv z nich kdokoliv usilovněji podívá, tak trpím!

     Ještě kdyby to pochopila služka. Evidentně má peníze na vyhazování, což je škoda, protože jinak bych zvolil opačný postup (aby veterináře musela shánět ona). Navíc mi byl nařízen pohyb, takže hned první týden v únoru jsme museli s Džínou chodit na vycházky. Ještěže společně, protože já jsem v naší ohradě ten nejvíc borec a všechno mě tady poslouchá, jak Džína, tak i Rozárka. Akorát služka odmítá chápat, jak extrémně náročnou funkci jsem na svá bílá bedra vzal, a že prý budu na vycházky chodit i sám, bez mého harému.

     Je fakt blbá! Co když mi mezitím někdo vleze na moje území a bude mi chtít obě moje kobylky sebrat? Ona absolutně nechápe vážnost situace!
Navíc Klárka na mě žalovala, že prý házím machry a zkouším šikanovat i ji, což samozřejmě není pravda. Můžu snad já za to, že dvounozí nechápou, co po nich chceme? Přece když mám funkci, tak si to MUSÍM prozíravě ošéfovat na všech frontách.

060220131132

      A přihodím krátké pojednání o Amíkovi, o to vás nemohu ochudit. Amík teď sice není žádný borec, protože kontakt s ostatními jedinci svého druhu má pouze přes plot, a k dovršení všechno chodí ven častěji než já. Chudák! Naše bývalá trenérka totiž služce doporučila, aby kromě vycházek chodil i na lonž, a tak chudák vyfasoval chambon a je mučen i touto formou.

     To totiž vůbec není dobré, že služka teď pracuje spolu s trenérkou, z toho nikdy nevzešlo nic pozitivního. Navíc Amík už přelínává, protože je přece únor, kdy každý normální chudáček koníček začne s obměnou srsti, jak mi neustále připomíná služka.

     Nechápu, co tím chce naznačit. Přece zimní srst se má začít pomaličku shazovat od dubna do července, a hned v srpnu hurá na změnu módní kolekce podzim/zima.

     Každopádně s Amíkem jsme se v únoru setkali, byť jen přes plot. Iva s Áčky ho v rámci vycházek vodily kolem mého teritoria a jako to jsem fakt nestíhal, být největší borec s funkcí a zároveň se věnovat Amíkovi. Skutečně extrémní stres, kdy jsem řval jako o život a zkoušel být současně s kobylkami a hlídat si je a i s Amíkem, který kráčel kolem a mé volání opětoval. A jak jsem tam lítal jako pošuk sem a tam a hysterčil, všichni ostatní stáli zvědavě na své straně plotu, a za debila jsem nakonec byl jen já.

     Mám fakt těžký život. Tolik stresu dlouho neunesu, takže by služka měla vzít rozum do hrsti a nějak to zařídit, abych měl u sebe jak Amíka, tak i moje holky, místo aby na mě trapně štvala veterináře, zubaře, kováře a jiná pochybná individua.

482405_415328238559459_1492127043_n

     Naštěstí služka s vycházkami do terénu polevila, za což bych rád poděkoval úžasnému počasí, neboť právě díky němu většinu dní v únoru nikam chodit nešlo. Kromě přívalů sněhu, kterého pokaždé napadly dva metry, aby posléze bleskově roztály, se střídaly i různě nízké teploty, kdy mrzlo, až praštilo. A služka tomuhle klimatu dvakrát neholduje, což je jenom dobře, protože na konci měsíce už je vidět skoro do půl šesté a nebezpečí zneužití ze strany dvounohých tudíž sílí.

     A stal se ze mě král slepic. Fakticky! Protože pokaždé, když mi Klárka přiveze žrádlo, hned přiběhnou slepice, a všechno, co mi systematicky vypadne z huby, pečlivě sbírají. A občas se obslouží přímo z mého lavoru, ale já jak jsem teď ten velký kápo, který všemu velí, tak jsem ke svým poddaným benevolentní.

     A služka by si ze mě měla vzít příklad!

     Váš únorový chudáček koníček

060220131140
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: