sobota 27. dubna 2013

P1480532

     Když služka ráno přijela a vyrazila po nás pátrat, našla nás hned na první terase a obratem rozeslala několik SMS, že jsme všichni a že nejnovější zasedací pořádek je Amík s Džínou a opodál já, osamocený ex-kápo.

     Opravdu děsná legrace.

     Navíc on ji ten humor okamžitě přešel, když se ráčila popojít blíž, protože až poté zjistila, že sice mám všechny čtyři nohy, ale že jedna z nich je prostorově objemnější než ostatní. A také že na ní nestojím, že jsem vyhoněný, zpocený, slepený, klepu se, a když si uvědomila, že se na mě a ji řítí Amík a to zubama napřed, trvalo jí asi půl vteřiny, než mě začala bránit vlastním tělem.

     Což od ní opravdu bylo milé, to musím uznat.

     Amík z jejího vměšování se do cizí politiky nadšený evidentně nebyl, jenomže služka má protiteroristický výcvik z práce, kde po ní šlapou extra těžkotonážní monstra, a tak mu během setiny vteřiny velmi rychle vysvětlila, že jestli ještě jednou něco takového udělá a jenom křivě se na mě podívá, že ho tam bez výčitek svědomí zabije a sežere.

     Nezávisle na nynějším vztahu k Amíkovi bych mu nic podobného nepřál, ale faktem bylo, že předešlých dvanáct hodin jsem si vůbec neužil. Když nás včera večer poslední hlídka opustila, pásli jsme se, ale pak došlo na lámání chleba, protože černá kobylka je (byla) MOJE, a nemusím asi popisovat, že proporčně jsem neobstál. A nejen to, protože po soubojích na zadních a kopání a tak, které bylo monitorováno z okna sídliště, dokud nepadla tma, nastala ze strany Amíka fáze odháněcí, a on mě honil až moc. Jako budiž, poslední tři měsíce měl kontakt s vrstevníky pouze přes plot, ale já jsem ho přece vždycky přede všemi bránil a byl jsem mnoho let jeho jediným kamarádem.

     A přijde mezi nás ženská a všechno je jinak.

     Ani jsem se nestyděl za služku schovat, když na nás Amík znovu vyběhl, ale tentokrát šlo o manévr nedokončený, protože služka k němu vyslala pohled zlé tchýně, a pak se věnovala už jenom mně. A jestli prý dokážu dojít do stáje, protože tady zůstat na třech nohách nemůžu, když mají přijít přívalové deště a nový kápo mě neustále nahání. A tak jsem s ní šel, bez většího nadšení, a když mě po snídani odváděla do stáje, černá stála u vchodu a volala mě.

     A volala mě dlouho, protože než mě služka ubytovala a přivedla mi Rozárku, a než se vrátila zpátky k bažantnici, protože u ní měla auto, uběhla minimálně hodina. A protože nepršelo, vrhla se služka na odbahňování studánky, a černá celou tu dobu stála u vchodu, a střídavě žrala seno a volala mě.

     Tak to mi tedy vysvětlete, co ty ženské mají v hlavě. Nejdřív mě odkopne, nechá mě celou noc mlátit, a pak po mě najednou touží? Nechápu.

     Odpoledne mě navštívila i trenérka, která služce přivezla equipalazone, ale zatím mi ho nedali, protože bych se prý akorát tak zmátožil a začal bych dělat bugr. A dívali se mi na chudinku nožičku, strašně dlouho, což neskutečně bolelo, a když pak služka odjela a přijela a začala mi ji mazat chladivým gelem, málem jsem umřel.

     Ale tak na odpočinek dobré. Rozárku mi nechali ve stáji, takže jsem mohl svěsit pysk a hodit si režim OFF, a na služčino nemístné rýpání „tos měl říct rovnou, že letos nechceš vůbec závodit“ jsem nereagoval.

     Vůbec nic nechápe. Je naprosto stejně blbá jako vloni.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: