středa 1. května 2013

     Byl první máj, lásky čas.

     Přesně takový ten den, kdy mívají služky debilní nápady, jakože znásilnění chudáčka koníčka kvůli fotce, na které vám blbka ocicmává čumák, zatímco vy strachy vytlačujete oko do podoby pana šneka, a snaží se u toho mít v záběru i rozkvetlou třešeň. Prostě trapárna největšího kalibru, jejíž symbolika mi uniká, a hlavně z toho nikdy nic nekápne.

     I když faktem je, že vloni služka pod třešeň zatáhla Frosta, takže jsem byl téhle trapárny ušetřen, a letos třešně nestihly vykvést. Jaká to úleva!

     Každopádně já mohu dnešek považovat za pěkný den, protože služka pro mě poslala Ivu, aby mě odvedla k bažantnici. A jako paráda největší, protože sadista Amík musel pod sedlo a já ne! A kdyby jen to, protože holky vzaly Amíka s sebou do stáje a já zůstal s mou milou černou Džínou sám. Jakože sami dva jen pro sebe!

     Nemusím asi popisovat stupeň mé blaženosti. MOJE kobylka! Vítala mě, dlouho jsme se láskyplně šolichali, a to aniž by se na náš řítilo dělo Amík s ušima přilepenýma k zátylku tak intezivně, jako by byly nedílnou součástí jeho šíje. A pár hodin jsem měl Džínu jen a jen pro sebe, a to i bez kvetoucích třešní nad hlavou bylo naprosto nejvíc super.

P1480590

     Akorát služka prudila. Od samého rána na mě štvala jednu kontrolu za druhou, jestli je všechno ok, jestli nejsem naháněn a bit, a samozřejmě to psychicky nevydržela a hned po práci pospíchala mě zkontrolovat osobně. Tedy vlastně ne tak docela, protože její původní záměr byl mě od stáda odervat a na noc strčit do stáje, abych si od Amíkových nájezdů odpočinul, jenomže když mě tak viděla, jak se děsně nenápadně snažím propadnout pod zem, jakože tam fakt ani trošku nejsem, protože já prostě nechtěl jít pryč od Džíny, tak zjihla.

     Díky Stvořiteli za první máj! Protože funguje, služka vyměkla a nikam mě neodvedla. A dokonce se po mně nijak nesápala, do mé stájovky navlékla Amíka a že prý za chvíli Iva přinese večeři, tak ať jdeme dolů všichni.

     A tak jsme šli. Tedy spíš utíkali. A kdo dostal vynadáno?
     Já. Proč je vždycky všechno na mě?!

     Služka si kromě Frosta přivezla i vypůjčené sedlo, vyzkoušet ho Amíkovi, protože doktorka doporučila širší komoru, a že je o číslo větší komora naprosto nevyhovující, by viděl i laik, a jelikož dorazila i trenérka, zkontrolovat mě (služka je fakt těžce paranoidní, tohle by si mohla odpustit), vypukla debata na téma „sedlo a sádlo“. Služka si totiž myslí, že sedlo je Amíkovi užší jenom teď, protože Amík nám během zimy trošky nakynul (trošku víc), a že jakmile se začne makat, vrátí se Amíkův sportovní objem do normálu. Ale pro klid duše prý poprosí o půjčení sedla, které má komoru mezi dvě a tři, a že prý uvidíme.

     Jak já jsem rád, když dvounozí neřeší mě, to si ani představit nedokážete. I když i na mě došla řeč a zase se mi dívali na chudinku nožičku a dokonce zdlouhavě a rozšafně, ale přežil jsem to bez větších dramat, neboť k mému pocitu absolutního blaha stačilo, že Džína je se mnou.

     Tak snad to vydrží co nejdéle.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: