pátek 3. května 2013

     Klárka by neměla hned po ránu posílat služce do práce zprávy, že vypadám krapet vystresovaně. Zaprvé to vystresuje služku a zadruhé moji chudinku nožičku, protože první, na co večer služka zaměřila, byla právě ona. A já ji zrovna neměl kam a jak schovat, málem mi z toho všeho umřela!

     Ona to služka vůbec pojala divoce, co se týče večerního krmení.

     Zaprvé přijela na kole, čímž rozsekala děti, protože Áčka dodnes netušila, že služčin nejčastější dopravní prostředek k bažantnici bývalo kolo. A nejspíš znovu bude, protože každá služčina cesta autem k nám znamená kvílení „čepyyyy... tlumičeee... pneumatikyyy... aaaau“ plus lehké obavy, že někoho čelně potká, což bude průser, protože ona přes bublinu pick-upu nevidí a neumí tudíž couvat.

     Zadruhé předělala žrací ohrádky, čímž rozsekala nás, chudáčky koníčky.

     Je zvláštní, kolik pozornosti a času dvounozí věnují něčemu tak banálnímu, jako jsou žrací ohrádky. Jako kdyby záleželo na tom, kdo zrovna žere z jakého kýble. Ba naopak, protože to je přece ta vůbec největší švanda, střídat si kýble, protože každý z nás tam má něco jiného! I když co si budeme povídat, Amíkův většinou nakyslý namočený ječmen je nuda, protože v něm další přísady nejsou. Ale zase nemá ve žrádle trapnou řepu, kterou já moc nemusím, zatímco Amík by se utloukl po mé vojtěšce, a jak mívala Džína rýžové otruby, tak ty jsem jí tiše a bíle záviděl já.

     Prostě my bychom měli ihned jasno, co se týče zasedacího pořádku žracích kýblů, ale služka to má bohužel naprosto jinak a vyrobila čtyři paddocky, ve kterých by se hnedle dalo lonžovat. Abychom jakože nebyli rušeni, během žraní, a že tam časem přidá i elektriku, až začneme zkoušet zátarasy z lanka obalamutit.

     Tak snad bude služčino „časem“ probíhat v podobě „někdy“, což se zvrhne v „nikdy“.

P1480602

     A měla naprosto irelevantní poznámky na adresu mých zadních nohou, protože je mám znovu mastné a černé, od špíny. Za což samozřejmě může jen ona, protože ona mě naprosto debilně ostříhala! Protože jak mám ostřihaný pouze předek chudáčka koníčka, tak se mi zadní část v zimní srsti potí a všechno teče na nohy. A zde bych rád ZDŮRAZNIL, že mně černá mastnota na zadních nohách NEVADÍ, a že jakékoliv manévry typu šampon, kartáč a jiné zvrhlosti striktně odmítám!

     Protože to je ještě horší, než když se vám dívají na chudinku nožičku.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: