neděle 5. května až čtvrtek 16. května 2013

     První polovina května proběhla ve služčině naprosto naivní představě, že začneme konečně pořádně pracovat. Pořádně jakože fakt pořádně, tedy plnění kondičního plánu, nikoliv bohémské vycházky do terénu jako doposud, kdy se zaklusalo, sem tam přebrodila voda anebo zvolna zdolal kopeček. Hodlala nám do náplně pracovního týdně nacpat dlouhé klusovky (budiž) a dechovky (humus). A že když bude jízdárna sjízdná, tak i práci jízdárenskou.

     Ale uznejte sami: má chudáček koníček čas, na takovéhle pitomosti?

     Odpověď je nad slunce jasná: ani omylem.

     Ale naštěstí nebylo třeba sahat po nouzovém sebedestrukčním plánu, protože o rozruch se nakonec postarala blondýna.

P1480839

     Blondýna je pravá Dakarova sestra a s nápadem včlenit ji do našeho věčně rozhádaného kolektivu přišla Klárka, protože už se asi nemohla dívat na to, jak jsem bit od Amíka proto, že chci černou, anebo od černé, protože mě nechce mít poblíž Amíka. A že další člen do stáda by naši trojku mohl rozpárovat, jakože na dva plus dva, protože blondýna je Amíkova letitá tajná láska a on už několikrát kvůli blízkému kontaktu s blondýnou převálcoval vodiče a zoral s ním kus louky. Navíc Dakarova skupina bydlela na druhé strany cesty, takže i černá k nim vzhlížela, než jsem se k ní nastěhoval já, a co se týče mě, tak mně je putna, koho k nám přidají: hlavně aby mě to nehonilo a nemlátilo. A od kobylky se podvědomě očekávalo, že problémy nebudou.

     Asi miluji polemiky dvounožců na téma etologie chudáčků koníčků, protože z toho pokaždé vzdejde švanda.

     Ale tak akci zahájili rozumně: ve středu k nám naběhli služka s Frostem a vyměnili veškerá starší elektrická lanka za zcela nový drát. Smysl tohoto počínání samozřejmě nechápu, protože lanko je mnohem lepší než drát, neboť drát uděluje rány elektrickým proudem po celém povrchu, zatímco u lanka je nutné se trefit na drátek a u těch starších ne úplně všechny drátky probíjejí. Takže v tomhle směru nic moc postup, navíc to stihli vyměnit úplně naprosto všude, a to i v místech, kde se dřív dalo pod ohradou pást (což teď už nejde).

     A poté jsme byli já s Amíkem odvedeni odbýt si trapnou jízdárnu, a Džíně Klárka přivedla „kámošku“, jakože seznamka ženského elementu. A přestože je černá prostorově výraznější, blondýna si nové bydliště okamžitě ošéfovala a věčná škoda, že jsme u holčičího seznamování nebyli.

P1480838

     A ta pravá švanda nastala, když se holky relativně srovnaly a byli jsme jim tam přivedeni my, protože Amík nadšení z vytoužené blondýny neskrýval. Ale mělo to jistý háček, a tím byla Džína, protože té se dělení o pánský harém pranic nelíbilo, a tak nejdřív příšerně spráskala mě, abych se k novému členu nepřiblížil na metr a posléze se vrhla na blondýnu, aby nechala Amíka na pokoji. A jestli si dvounozí mysleli, že ve čtyřech mezi námi nastane klid a mír, šeredně se spletli.

     Protože blondýna famózně válcovala jak nás, tak i dvounožce. A to grifem profesionála. Nebylo dne, aby nedošlo ke konfrontaci s černou, protože obě dámy společnou nit opravdu nenašly. Černá nepřenesla přes srdce, aby se Amík stal parťákem blondýně, a co se týče mě, já se k blondýně nepřiblížil na deset metrů, protože jakmile se někdo ke mně náznakem vydal, Džína ho okamžitě knockoutovala. A tyhle veselice trvaly týden.

     První kousanec přes půlku zad v místě, kam patří sedlo, služka okomentovala trapnou poznámkou, že mi tam aspoň nebude muset stříhat zimní srst, protože tohle sleze i se šlicem a čert ví, jestli tam vůbec kdy vyroste nová. Navíc si blbka fakt přivezla strojek a ostříhala mě, což obnášelo i naprosto nelidské a surové a brutální orvání mastnoty z mých zadních nohou, a že prý už jako debil vypadám jenom trošku.

     Z čehož jsem vyloženě nadšený.

     Druhý kousanec přes celá záda, tentokrát na druhé straně (protože změna je život) už služka nekomentovala vůbec, protože se od začátku roku urputně snaží nevyjadřovat se vulgárně, a jak jistě správně hádáte, cokoliv připomínající sedlo mi absolutně nehrozilo, protože ho nebylo kam dát. Věčné bitky mezi Džínou a blondýnou vygradovaly velmi veselou historkou se žracími ohrádkami, kdy Klárka řekla „a dost“ a blondýnu slavnostně vrátila do Dakarovy skupiny, s poznámkou, že na některé zážitky je už fakt stará.

P1480836

     Protože co čert nechtěl, manévry sličné blondýny probíhaly v době, kdy služka byla v práci od nevidím do nevidím. A tak jsem si užíval zaslouženou neschopenku a opravdu mě netrápí, že vypadám, jako kdybych utekl z jatek. Třeba služku zavřou za týrání chudáčka koníčka a já budu mít od práce věčný klid.

     Váš chudáček koníček (a kráska blonďatá)

210520131415
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: