pátek 17. května až neděle 26. května 2013

     Máme novou hru.
     Je naprosto skvělá a jmenuje se „honička ve žrací ohrádce“.

     Momentálně v ní naprosto s přehledem exceluje Džína, protože té když chce ráno Klárka nasadit masku a ohlávku, dokáže na čtyřech metrech čtverečních předvést fantastické věci.

     V porovnání s ním jsem niemand, a že já umím spoustu fíglů.

     Ale tak abych nezaostával, já jsem mistrem v bourání žracích ohrádek, většinou když nekrmí služka, protože služka je schopna s okamžitou platností překopat veškeré plány a svůj jinak drahocenný čas věnovat mně (resp. mé převýchově, jak sadismu s oblibou přezdívá). Ivu by v životě nenapadlo všeho nechat a jít vymyslet, aby to lanka žrací ohrádky šla elektrika a já tudíž obdržel lekci. A jako mé poslední extempore se mi náramně vydařilo, protože nezůstal kámen na kameni, kdy jsem zlomil nejen několik plastových tyček, ale i těch dřevěných kůlů.

     Inu, šikovný kluk.
     Co bych pro služku neudělal!

     Notabene když si místo blížících se závodů naplánovala brigádu, protože já jsem se opět projevil coby talentovaný otloukánek, a na další tři dny mě z práce vyřadil v pořadí třetí kousanec na zádech, naprosto precizně spáchaný přesně mimo předtím postižená místa, a služka už přestává být v tomhle směru chladná.

     A že jestli tohle má být jakože ZNAMENÍ, že letos se nemá na přípravu ani pomyslet, tak že ani omylem, že tohle ji rozhodně nezlomí.

     Mno, nevím. Jak chce vysvětlit černé, že mě má trhat na zadku, tedy o pár centimetrů dál, když se pořád držíme blízko u sebe? To jí na mých zádech namaluje mapu, s cílovými body „tady, tady a tady můžeš?“

     A jako závody nestíháme, tedy pokud by Iva s Amíkem nechtěla jet sama, a to nejspíš chtít nebude, protože ve Stružné jsme nikdy nechyběli a služka se s historicky první neúčastí smiřuje poměrně těžko.

     Vida, jak užitečné dokážou být kousance. A přitom na poslední jízdárně, kterou jsme před přívalovými dešti stihli, jsem chodil moc hezky i pod dětmi, což se o Amíkovi rozhodně říct nedalo.

     A místo závodů brigáda nakonec opravdu proběhla, neboť služka usoudila, že mezivchod je již akutní záležitostí. Já její názor rozhodně nesdílím, protože přes tohle už nikdy nikomu neutečeme, když bude nutné se nenápadně provléknout skrz lidi a zdrhnout, a hlavně chudák Frost, protože to on musel vrtat těch deset děr, než se služce výsledná podoba zamlouvala.

     Je milé vědět, že nejsem jediný, kdo má těžký život.

     Váš chudáček koníček

P1480606

230520131419

P1480614

P1480630
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: