pondělí 27. května 2013

     Něco je špatně.
     Krmit místo Klárky ráno přišla služka, a to nikdy nevěstí nic dobrého.

     A také že jo! Protože když jsme přiběhli dolů a radostně se seřadili před žracími ohrádkami, tak místo krmení nastala šikana. A co je ještě horší, týkala se pouze mě!

     Služka mě zákeřně navlékla do ohlávky a odvlekla mě do stáje, za neustálého slibování, že mě dlouho zdržovat nebude, protože pospíchá do práce. Ale sliby chyby! Protože než jsme se docourali ke stáji a než mě osedlala a než si ujasnila, že asi zapomněla helmu… Hrůza.

     Ale tak zachoval jsem se velmi benevolentně a funkce „hlídáme bubáky“ jsem se dobrovolně zhostil já. A to velmi exemplárně, takže jsem výstražně frkal, ještě než jsme opustili dvůr, a první přidupnutí nastalo zhruba 48 metrů od branky, protože tam číhalo cosi a ono cosi se služka pokusila potlačit naprosto trapnou výhrůžkou o trhání končetin a dávno chirurgicky odstraněných částí mého těla.

     Je blbá. Nechápala, že nás chráním oba dva, a že za to nic nechci. Hned na první louce jsem se jal klusat tak rychle, že voda stříkala metr vysoko, a ani tohle se jí nelíbilo, že prý nepotřebuje jet do práce zablácená od hlavy k patě. A já asi za to můžu, že neustále lije jako z konve a že příroda už nemá jak nasávat vodu, protože rozmočené je naprosto všechno.

     Dokonce natolik, že přestalo vzdychání „snad letos něco naroste a bude nějaké seno“, protože nárůst trávy se pochlapil, akorát mi není jasné, jak stojatou vodu v lukách dvounohé božstvo usuší, když z pozemků má buď rýžová pole, anebo v kopci kluzké rašeliniště, které by průjezdy traktorem odneslo kráterovitou podobou.

      Ale zpět k mému údělu, protože já musel klusat několik kilometrů. Sice po rovině, ale mezi nespočítatelným množstvím bubáků a hastrmanů, protože všude je voda. Hrozně moc vody, vlastně by služka měla být ráda, že tu hodinu strávenou v mém sedle nepršelo, že šlo o lehké mrholení. A když jsem na louce, na které se většinou cválají kentr práce před military, jsem chtěl zařadit vyšší, ale nebylo mi shůry dovoleno! Že prý na cválání je ještě čas, že se intenzivněji pracuje teprve pár týdnů a bla-bla-bla…

     Pěkně blbé výmluvy, všechna čest.

     Nicméně klusovku jsem přežil, žádná voda mě nesežrala, a když mě služka vrátila na pastvinu k mé černé, která na mě věrně čekala u vchodu, žaloval jsem.

     Prostě mám těžký život.

     Váš chudáček koníček

200520131399

200520131401
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: