pátek 31. května 2013

     Něco je fakt špatně, a tentokrát nemám na mysli služku, která zase přišla krmit moc brzo, a dokonce ještě o čtvrt hodiny dříve, aby to prý stíhala lépe než včera (velmi naivní přístup, který jsme jí zdecimovali v samém základu dřív, než si ona sama byla ochotná připustit).

     Počasí totiž v likvidaci nepolevilo, což bylo hloupé i z hlediska mé pláštěnky, protože po mnohahodinovém přívalu vody mi od krku navlhla. Přece jen je to deka spíš na kombinace vody a sněhových vloček, kdy toho od krku moc neproteče, zatímco s nepřetržitým kropením žádnou velkou slávu neudělá. A tak mi ji služka sundala a v naprosto naivní představě, že se „to“ vyprší a pak se vyjasní a tak, ji pověsila na trní, aby uschla.

     Vtip týdne, protože tím pláštěnku dokonale vyprala. A nejen ji, protože nejvíc jsem samozřejmě byl vypraný já, a jelikož vodu zrovna dvakrát nemiluji, štěstím a blahem jsem opravdu nehořel. Je tak hnusně, že si ani patřičně neužíváme skutečnost, že skoro nikde se nedá jezdit, pokud se nejedná o vodácký trénink či vojenské manévry v tankodromu. Poslední jakžtakž schůdnou trasou je vycházka na hřbitov, protože vede ze silnice nad řekou pořád do kopce, jenomže tu teď využívají naprosto všichni, které deštivé počasí od návštěvy přírody neodradí, tedy turisté, pejskaři a tak.

     A služka dnes hřbitovní klusovky do odvolání zakázala, protože po nás začíná zůstávat orba i na zpevněných cestách, a že takhle se my prý prezentovat rozhodně nebudeme.

     Pocit radosti a úlevy z nejnovějšího rozkazu se však nedostavil, protože jej odplavily další lijáky. A po nich další a další a další, a služka, která za námi dojíždí na kole, aby neriskovala, že se s autem nevyhrabe, by si měla pořídit plovací blány a šnorchl, protože plavat za chvíli půjde i v naší studánce.

     V té studánce, která se naplní vždy jen na jaře a která po našem odebírání vody zhruba desátý den v červenci zeje naprostou prázdnotou. Jenomže letos je všechno naprosto jinak, voda by vystačila pro celý regiment chudáčků koníčků na půl roku a ještě by zbylo i na kozy, které si k nám chodí lízat sůl a rabovat Klárce zásoby ovsa.

     Služka by měla založit vodácký oddíl, jestli chce letos jízdárnu využívat. Což nám nevadí. Barevné lodičky sice žerou Finy i Amíky, ale na pastvině s námi zcela určitě nebudou, tím jsem si naprosto jistý.

     Váš chudáček koníček

310520131478

310520131492

310520131476
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: