pondělí 10. června 2013

     Tak už docela žeru.

     Ale natruc a najust jenom trenérce, aby se mohla služce chlubit, že od ní jsem během víkendu vyžral všechno. Jen ať se služka chytí za nos, třeba jí konečně dojde, že z mé strany jde o formu čirého zoufalství z neméně zoufalé existence.

     A kdyby si moje drahá služka psala deníček, byť zcela určitě ne natolik působivý, jako je tento můj, dnešní zápisek by se pyšnil titulem „ZMOKLA JSEM“.

     Protože počasí předvedlo takovou lijákovou estrádu, že jsem nakonec i rád, že jsem na Gele a pod střechou, protože tohle bych já pravděpodobně nerozdýchal. Nevím, jak barvitě popsat situaci, kdy vystrčíte ze dveří kýbl a on je během několika málo minut plný a kdy tahle forma trvá čtyři hodiny v kuse.

     Ale aspoň že jsem ve stáji nebyl sám, protože první z pastviny přišly obě dietářky a po nich slečny. Bobeš dnes ustlání na lidských zádech nevyzkoušel, což služku mile překvapilo, ale bohatě ho nahradil Béruš, který služce harém systematicky rozháněl v nejsilnějším lijáku, kdy voda tekla do holínek z vrchu a pojem „zmokla jsem“ dostal naprosto nový rozměr. Bohužel Čurina je služkou rozmazlený tank, takže ta se na Béruš brzy vyprdla a dala přednost služce, a protože spolu s Andulou jsou lesby, měla služka v hrsti dva tanky. Odlovit Máňu posléze netrvalo dlouho, protože tu odradil právě fakt, že kolegyně jsou vůči jejímu schématu liknavé, a tak Béruš spáchal poslední pokus, a to odskočení do trávy za ohradníkem, jakože „utíkejte a táhněte ji na vodítkách za sebou“. Ale tanky se návrhu nechytily, což bylo pro Béruš jediné štěstí, protože jinak by ho tam služka natruc nechala zavřeného přes noc.

     A chcanec samozřejmě ustal půl hodiny poté, co služka sedla do bílé krávy a odjela domů zdechnout, načež se rozsvítilo sluníčko a do oken stáje se nám smálo, jakože „kyš, kyš, zavření, zavření, kyš, kyš“.

     Služka totiž doteď nebyla schopna vyzvednout si u Klárky mou pláštěnku, a to jezdí kolem jejího baráku denně (jakože úplně každý den). A to samé platí i o masce na oči, takže jestli se domníváte, že bude slunečno, tak vás ujišťuji, že nebude, jakmile mi tu masku přiveze.

     Nicméně nejvíc trapný byl fakt, že já jízdárnu stihnul. Respektive služka přijela dvě hodiny před lijákem, a hned se pro mě hnala, že máme před sebou ještě hodně práce.

     Jak odporná věta, fujtajbl. Jak tohle vůbec může někdo nahlas vyslovit, takovou nehoráznou lež. Co vlastně dvounohé opravňuje k tomu, že mluví i za nás? Přece naším životním posláním je přední stranou chudáčka koníčka do sebe tlačit potravu a zadní stranou ji v transformované podobě tlačit ze sebe pryč. Eventuálně můžeme dvounohým benevolentně práci přidělat, ať už sebedestrukcí či jinou váženou činností, ale rozhodně ne formou „máme přes sebou ještě hodně práce“!

     Já před sebou žádnou hodně práce nemám, a za tím si stojím.

     Takže já se do práce rozhodně nehnal, tudíž když pro mě přišla a sadisticky mě odervala od trsu trávy a žalujícího Bobeše (Bobeš je totiž můj největší fanoušek), já to nebyl, kdo byl nadržený na jízdárnu.

     Navíc trenérka služce naordinovala dost divná cvičení, které mi mají oživit práci huby. Taková konina! Huba je přece na žraní, ne na odžvýkávání, a co je extra trapné, nesmím už služce natvrdo vytrhávat otěž. Přitom tohle mě na jízdárně baví ze všeho nejvíc, opřít se do udidla a trhnout, protože ona jak nemá cvik, tak mi přepadne na krk, a co je úplně nejhezčí, nebije mě za to, přestože oba velmi dobře víme, že tohle se nedělá.

     Ne, že by mě někdy jízdárna bavila, ale těmihle cvičeními ztratila poslední špetky zajímava, kterým disponovala. A hlavně nechápu, proč sakra ještě neskáčeme, to je aspoň něčím zajímavé, na rozdíl od ultra trapných uvolňovacích manévrů, během kterých NESMÍM pospíchat ani v kroku, a za to bych dal všechny dvounohé zavřít.

     Vopruz, vopruz, vopruz!

     Naštěstí ke konci hodiny začalo pršet, takže mi dovolila si zacválat, byť mě nepřestávala debilně prudit otěžemi, a pak už jsem měl svatý klid.

     Asi bych měl znovu přestat žrát, tohle se mi zatraceně nelíbí.

     Váš chudáček koníček

100620131535
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: