úterý 11. června 2013

     Poštvali na mě kováře.

     Jakože kvůli vejčitým podkovám na zadky, služka chtěla začít skákat až s nimi. A kovář je největší borec, protože se mi na chudinky nožičky podíval a řekl „já bych to teď nedával. Jestli mu je sundáme a natlučeme jiné, tak mu rohovinu rozbijeme, protože od minula to nepoporostlo ani o milimetr.“

     No bodejť by mi rohovina odrůstala, když jsem enormně ve stresu! Od dubna mě bývalí kamarádi řežou jako psa, a když to není bývalý kamarád, tak je to moje kobylka anebo počasí. Mám prostě těžký život a žádné podkovy ani nic takového nechci. Jenomže na mé potřeby se ohledy neberou a nejspíš brát nebudou.

     Služka kovářovo vyjádření přijala s klidem, že prý se svět neboří, a že buď to půjde, anebo to nepůjde, což je ve finále fuk, protože o život nejde. Jako jsem jenom chudáček koníček, ale nebylo by moudřejší závodění rovnou zabalit? Jakože ihned... zahodit sedlo, sundat podkovy, vypustit do divoké přírody a chodit nás jenom krmit? Eventuálně nám poskytnout střechu nad hlavou, když počasí vychyluje?

     Mno?

     Víte jak, naděje umírá poslední.

     Nicméně faktem zůstává, že skákání mě asi nemine. Měl bych začít pracovat na systematickém dokazování, že bez vejčitých to spíš nepůjde než půjde. Ale jak mám sakra šmajdat na povrchu, který je po všech směrech naprosto dokonalý?

     Notabene dnes. Sice jsem nebyl na jízdárně sám a opuštěn, jako třeba včera, protože zrádkyně Čurina byla na vycházce mimo areál a zbytek holek měl pozávodní volno, ale zase jsem byl pod drobnohledem hned dvou trenérů. A ti naprosto s přehledem služku směrovali, jak v základu sprostě a drze pacifikovat můj odboj, takže sbohem vytrhávání otěže a sbohem „já tam nejdu, protože tam všechno žere Finy“ a sbohem „krk nejde otočit doprava“ a „cválat doleva ve shromáždění také nejde.“

     Tohle se mi vážně hodně moc přestává líbit, tady končí legrace. Doteď mi služka všechno „nejde“ sežrala i s navijákem a ještě mě litovala, takže bych jako fakt byl rád, kdyby se tahle koncepce neměnila.

     Prostě mám těžký život. Aspoň že mě už kamarád Béruš neřeže jako žito.

     Váš chudáček koníček

110620131543
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: