středa 12. června 2013

     No a je to tady.
     Dnes už jsem musel skákat.

     Že já blbec začal poctivě žrát... Tohle je přesně ono: chudáček koníček se snaží, a oni se mu odvděčí dřinou. A co ještě hůř, absence vejčitých podkov není zatím citelná, což není dobré, s tím bych měl začít něco dělat, a to urychleně.

     Ale co? Bláto sice je, jenomže služka mě schválně strká na místa, kde ho na ušlápnutí podkovy je málo. Ani Béruš už mě nebije, a hlavně on mě trapně kousal do zadku, nikoliv do zad, a to mi neschopenku nevystaví, protože sedlo se dává právě na záda.

     A k dovršení všech traumat jsem musel na jízdárně šaškovat naprosto sám, což nebylo fér, a když mě služka navedla na křížek, absolutně jsem nechápal, co tím jakože sleduje. Ale tak přelezl jsem to, a když jsme posléze zamířili ke kolmáku, nedokázal jsem si ujasnit priority, jakože jestli to žere Finy, protože ještě včera to bidlo prokazatelně bylo na zemi, nikoliv na tom jakože stojanu. A nemusím asi dodávat, že přesně tyhle změny jsou krajně podezřelé a Finy žeroucí, a když se mi nepodařilo vybočit, odskočil jsem z takového pod-skoku a tak nakřivo, že si služka málem ustlala mezi mými ušisky. A já jsem moc dobře věděl, že takhle to dvounozí nechtějí, a tak nějak se mi vybavila dávná zkušenost s trenérkou, kdy jsem byl za přesně tento manévr bit, a tak nějak jsem to ve strachu odpálil dopředu, očekávajíce dotek biče. Služka mě nebila, služka čekala, jestli v panice přeskočím sto čtyřicet centimetrů vysoké hrazení a rozplácneme se o stěnu haly, ale to jsem přehodnotil.

     Přece jen proč se namáhat zbytečně? Ještě by prasklo, jak vysoko jsem schopen skákat i bez ortopedických podkov a měl bych definitivně po hehe.

     Ale tak opravky jsem jí přeskákal, všechny. Trapné bylo, že mi nedovolila nahodit turbo, chtěla abych pravidelně a kulatě cválal a počítal, ale na to já jí kašlu, tenhle model mě nebaví. Můj vzor je Cherry, nápadně podobná mé matce, a rád bych právě u tohoto modelu „hirdy hadr“ setrval, hezky dle hesla „starého psa novým kouskům nenaučíš“.

     Koneckonců proč měnit fungující modely? Skákat se má hezky z tempa, bez obstrukcí typu otěž a huba, přece jsem bílý projektil a žádné extra manýry nepotřebuji, vystačím si s talentem.

     Prostě služka na stará kolena blbne a vylejvá si to na mě.

     Váš chudáček koníček

120620131549
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: