čtvrtek 4. července 2013

     V hloubi své bílé duše jsem při spatření služky v nezvyklou dopolední hodinu zadoufal, že mám ranní halucinace z vratiče, ale bohužel, fakt to byla ona. A tvářila se velmi odhodlaně a nesla si ohlávkou, co čert nechtěl zrovna mou, a šla po mně. Bez kousku špatného svědomí, naprosto chladnokrevně a s těmi nejohavnějšími úmysly, protože jsem skončil jak jinak než na jízdárně.

     Jako kdyby už té jízdárny nebylo dost!

     A protože jsem na ní byl v pozici „sám a opuštěn“, jal jsem se k výkonu patřičně přistupovat a že prostě já spolupracovat nebudu. Pejsek a miska opět zradili, takže jsem byl nucen se uchýlit k jiným vjemům, jako třeba šplouchání řeky (žere Finy), cinkající řetěz na traktoru (žere Finy), malé dítě na kole (absolutně žere Finy). A pokud zrovna něco nežralo Finy, což proběhlo ve velmi kratičkých intervalech, tak bylo tím nejdůležitějším si něco málo (resp. aspoň něco) urvat, jakože ze stromu anebo z trávy lemující jízdárnu, což se vždy a bez výjimky setkalo s nepochopením služky.

     Přitom zrovna ona by mě měla chápat, protože ona žere pořád. A ne zdůrazňovat, že při práci se má soustředit na zcela jiné věci, protože já jsem chudáček koníček a koníčkové jsou přece od přírody naprogramovaní k tomu, aby konzumovali nonstop!

     A najust jsem jí krkem šel jinam než zbytkem těla. A najust jsem při ohýbání chňapal po stéblech. A najust jsem nechtěl vyjíždět rohy v ohnutí a musím sám sebe pochválit, protože dnes uvolňování trvalo tři čtvrtě hodiny čistého času. Prostě šikovný kluk, takže služka musela vyštrachat telefon a zavolat trenérce, jestli může přijet o hodinu později, protože dnes jí evidentně není souzeno stíhat.

     A zrada, protože trenérka odpověděla, že nevadí, a tak celý můj geniální odboj šel do kytek, protože služka si počkala, až povolím, aby posléze procvičila všechno, co měla v plánu. A já se tak snažil, znechutit ji a odradit!

     Evidentně něco dělám špatně, takže musím vymyslet nový a pokud možno fungující plán. A to dřív, než bude definitivně pozdě!

     Váš chudáček koníček

040720131659

040720131662
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: