úterý 9. července 2013

     Poštvali na nás kováře.

     A tentokrát mě vejčité podkovy neminuly, byť jejich výroba na míru byla nemálo vtipná, protože kovář si zapomněl svářečku a musel s jednotlivými díly jít žebrat do autodílny, jestli by byli tak hodní a umožnili mu svařit si obloučky na podkově.

     Bohužel hodní byli a tak mám na zádi ortopedické podkovy a prakticky už se nelze na nic kloudného vymlouvat, takže vymýšlet neschopenky bude podstatně obtížnější. Ale tak aspoň že kovář přijel hned po ránu, což eliminovalo jakékoliv lidské nápady jít jezdit. A hlavně služka by mi určitě chtěla kroutit přední nohu, jestli na ni napichuji či nikoliv, a to je kardinální vopruz, protože jak mně bolí i podívání na mě, vypadám pokaždé na „jsem v bezprostředním ohrožení života“ a dvounozí pak nejsou s to identifikovat, jestli mi fakt něco je. Což by samo o sobě nevadilo, ovšem kdyby se tím neprodlužovala doba lidského zkoumání, protože to samozřejmě bolí děsně úplně nejvíc ze všeho.

     Kování mě děsně úplně nejvíc bolelo, když mi začal chudinky nožičky držet cizí muž. Vysílal jsem ke služce němé volání o pomoc plus útrpné pohledy „jsem v posledním psychickém tažení“, ale naprosto marně, protože pro blbku služku je důležitější sebrat vidle a jít házet staré seno, aby bylo kam umístit nové. Je zlá, bezcitná a nesnáším ji, protože takhle na mě sahalo víc lidí, než jsem zvyklý, a to já nesnáším ještě víc než služku samotnou.

     Prostě mám těžký život a silně se mi nehodilo, že jsem včera nechodil čistě, protože trubka služka to ihned vyzvonila kovářovi a ten na mě samozřejmě vyrukoval s dalšími zkoumacími metodami, které měly odhalit problém, a které nejen že nic neodhalily, ale ještě mi přidělaly další traumata. Jako kdyby se v sobotu v Lounech mělo jet mistrovství světa a na mě závisel osud celého vesmíru!

     Ale tak přežil jsem to. I moje černá kráska se nechala přemluvit ke spolupráci s kovářem, a přední podkovy dostal znovu i Amík, aby na sobotní trávě nemusel skákat úplně bosý. Ony totiž podkovy mají jistou zásadní výhodu: po jejich výměně máte neschopenku na jeden den jistou. A to se počítá!

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: