středa 10. července 2013

     Tak se asi fakt budeme stěhovat, protože pralesní práce na opačné straně údolí pokračují, a jak prohlásila služka, musí se to udělat co nejrychleji, abychom na zimní pastvinu nešli den před závody, protože pak bychom shazovali bidla přežranými pupky.

     Což je samozřejmě sprostá pomluva.

     Mnohem horší ovšem je, že Klárka se dosud nerozhodla, jestli s námi na protější pastvině bude moje černá kráska, protože pod námi či nad námi bývají mladí hřebci a jeden z nich před dvěma lety v noci navštívil náš rajón, když s kolegou ve tmě proběhli naším elektrickým plotem (neubrzdili to z kopce). Onehdy z toho Megy coby zástupkyně něžného pohlaví vyvázla dobře, protože po divoké noční honičce jsem samý šlic byl já, kulhal Béruš a na Amíka zbyl jen zlehka odřený hřbet, ale Klárce se alternativa polokrevné kobylky připuštěné mladým kladrubákem moc nelíbí. Přitom jde o zcela zbytečné obavy, protože já bych ji samozřejmě bránil! Notabene když už služka poměrně dlouho nevolala žádného doktora, jakože akutně.

     Služka sice nakoupila nové dráty a že zesílí domobranu, ale rozhodnutí je na Klárce. Tak snad mi mou černou krásku nechají.

     A dneska se mi ve šmajdající přední chudince nožičce nikdo nešťoural, protože služka do práce odjela ráno a vrátila se pozdě večer. Občas se chová i mile.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: