středa 17. července 2013

     Sakra.
     Přišla i dneska, služka.
     Ona toho nemá po včerejšku dost?

     Kromě faktu, že milá služka málem lezla po čtyřech, když nás včera opouštěla, jí přišla zpráva, že na víkend nemáme dopravu, protože paní Iva má rozbité auto.

     Po služčině včerejším masochistickém cválání určitě náplast na duši, a tak se nedivím, že se nám chtěla z fleku pomstít. A jak?

     Jak asi... Jízdárnou, samozřejmě, a že prý se bude skákat, jako kdyby se někam v sobotu jelo. Nic moc představa, protože středeční odpoledne si já dokážu představit zcela jinak, než zrovna pracovně a ještě k tomu se skákáním, ale že prý je to nutné.

     Nechápu.

     Ale to mi ve finále k ničemu nebylo, protože jsme na jízdárnu fakt museli, a k našemu absolutnímu zděšení tam na nás čekala barevná bidla a stojany. Takže jasná zrada!

     Nicméně já z toho nakonec docela dobře vyvázl, protože jsem šikovný kluk. Vyfasoval jsem totiž Adélku. Bohužel kromě Adélky i gog, což kliku v podobě pětikilového jezdce notně degradovalo v samém základu, ale na druhou stranu to mohlo být horší, protože co si budeme namlouvat, pod dítětem se vždycky pracuje tak nějak lépe než pod dospělým jezdcem. Protože děti neřeší ptákoviny typu vnitřní holeň a vnější otěž. Děti jsou rády, že se udrží v sedle, a umějí tento fakt náležitě ocenit!

     A zatímco Amík s Anetkou vcelku bez protestů chodil přes kavalety a hopal přes malé skoky, já jsem zkoušel mít pod kontrolou jak Adélku, tak i gog, a zde musím zdrceně přiznat, že u gogu jsem nepochodil. Prostě ten přetáhnout nešel, což nebylo fér, a aby těch traumat nebylo náhodou málo, vyslechl jsem si ještě spílání od služky, že dělám Adélce tempo jako do crossu.

     A to jako vadí?

     Dvounozí prostě nevědí, co chtějí. Na rozdíl od dětí, protože ty v tomhle směru mají naprosto jasno, chtějí už jen Amíka a vždy jen Amíka a mě prý už nikdy více.

     Tak nevím, jak dlouho jim tohle odhodlání vydrží. Služka mi také dnes vyhrožovala, že mě tím gogem uškrtí, a neudělala to, takže hádám, že dvounozí opět kecají.

     Nicméně na faktu, že mám těžký život, se nemění vůbec nic.

     Váš chudáček koníček

 170720131716
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: