čtvrtek 18. července 2013

     Asi mám rád čtvrtky.

     To je totiž v předzávodním termínu to nejhezčí, co vám existence může nabídnout, protože služka striktně trvá na dodržení předzávodního volna. Tedy u mě, protože u Amíka je naopak lepší mu dva dny před akcí dopřát vycházku nebo cokoliv na tento způsob, aby v pátek neměl roupy a v sobotu ještě větší.

     Nicméně na mé situaci to nic nemění, protože já ve čtvrtek před závody pod sedlo nemusím, což je super. Tedy až na malý háček, kterým je hloupá skutečnost, že když jeden z nás pod sedlo musí a druhý naopak ne, vzejde z toho nezvratný fakt, že zůstanu sám a opuštěn, protože mi druhého odeberou.

     A nejinak tomu bylo i dnes. Tedy ne tak docela, protože když přišla majitelka Amíka s požadavkem, aby s ní dolů do stáje šel jen Amík, vyvinul jsem veškeré bílé úsilí, aby to takhle nedopadlo. A protože byly majitelkou Amíka dokořán otevřeny jak první, tak i druhý vchod, zdrhli jsme jí oba.

     Bohužel na svobodě jsme dlouho nepobyli, protože nás dostihla obě Áčka a vrátila nás do ohrady a Amíka vzápětí do stáje, ale i tak těch pár minut volnosti považuji za velmi příjemnou záležitost.

     A něco mi říká, že služka preventivně postaví ještě i třetí vchod, aby právě veselé příhody s majitelkou Amíka definitivně anulovala, protože něco podobného se majitelce Amíka povedlo i vloni. Přitom já s Amíkem jsme si to nebývale užili, ale ono to takhle skončí vždycky, když se dobře bavíme, neboť služka nám žádnou zábavu dopřávat nechce.

     Protože je blbá.

     Ale tak přežil jsem to. Dvě hodiny bez Amíka sice byly traumatizující, notabene když na sebe stále přes údolí řveme s mou černou kráskou, ale jsem statečný a šikovný kluk a zvládl jsem to.

     Ještě tak kdyby to někdo patřičně ocenil!

     Váš chudáček koníček

270720131753
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: