pondělí 5. srpna 2013

     Takže moje služka je od soboty paní Frostová a tímto bych rád zdůraznil skutečnost, že povinnosti vůči chudáčkovi koníčkovi jí nadále zůstávají!

     Stejně jako bych rád zvýraznil, že služce přibyly i povinnosti manželské, a že by se tudíž mohla (měla) vzdát marností typu ježdění, závodění atp. Prostě obstarat moje základní potřeby a ostatní energii ať si ponechá pro Frosta, protože nic by se mi nelíbilo víc, než právě tohle.

     Ale tak mohlo to dopadnout ještě hůř, protože poslední měsíc se ve stáji nepropíralo nic jiného než děsivé téma „no to musíš, vzít si tam Fina, to musíš!“ Jakože na služčinu svatbu. Jako kdybych já někdy o něco takového stál! Celý nakřivo trávit den někde daleko, celý nakřivo nesmět vůbec pozřít trávu (abych služčiny svatební šaty nepoplival zeleně), celý nakřivo někomu dělat bílého šaška. De facto mě zachránilo počasí, protože rosničky se tentokrát nezmýlily a dopředu avizovaly tropická vedra, což jim vyšlo už v pátek a co služku přesvědčilo o „bílého nechat doma“. Chvála tropům!

     Já samozřejmě vím, že služce o mé blaho vůbec nešlo. Velmi správně odhadla, že jakýkoliv pokus o nastoupení do vleku v pozici „sám a opuštěn a ještě do sauny“ bych jí neodsouhlasil, a že prý si nebude vyrábět umělé stresy kvůli dvěma stům metrů jízdy ve svatebních šatech, notabene když by pak stejně musela slézt a k obřadu si dojít po svých, protože trasa čítala nespočet schodišť. Jako ne, že bych neuměl chodit po schodech, protože i tohle mám za sebou, ale hradní pán nejspíš koníky dupající po čerstvě renovovaných schodištích za sebou nejspíš nemá a služka ho těmto novým zážitkům nechtěla vystavovat.

     Hurá!

     Výlet se tudíž nekonal, v mém případě. A to i přes fakt, že by to mělo dvojí symboliku, protože nedaleko sídlí dostihová centrála, poslední působiště mé matky, a hrad stojí na kopci, do kterého vedla jedna z jejích tréninkových tras.

     Tak tímto bych rád ukončil výlet do historie. Je úžasné, že se služka dokázala vdát beze mě, kéž by jí samostatnost vydržela co nejdéle.

     Váš chudáček koníček

P1490635

P1490634
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: