úterý 6. srpna až pátek 9. října 2013

     Další zářez pro počasí.
     Protože počasí je prostě cool!

     Navíc si za to může služka sama. Kdo jiný neustále držkoval, že nechce vědět, co nastane po půlroční zimě, měsíčním období dešťů a následných tropech?

     Správná odpověď zní „bouře, přívalové lijáky a vichřice“. A hned s tou první machr počasí slušně zatočilo s jízdárnou, takže služka v noci nevěděla, jestli se víc bát o nás nebo o povrch jízdárny.

     Nám se samozřejmě nic nestalo, protože nejsme žádní pitomci a umíme se schovat, když se nám nad hlavami žení všichni čerti. Navíc první super bouře řádila víc na druhé straně údolí, kde zrychtovala kus ohrady u bažantnice, zatímco u nás pouze popadalo pár větví, a co se týče jízdárny, bojovala statečně, ale marně.

     Prostě pozitivně se jevící týden!

     V úterý jsme měli jít klusat pod horu, pokud to nebude moc podmáčené. O stupni podmáčení se toho služka moc nedověděla, protože Anetka svou přítomnost v mém sedle odvolala, že prý jít jezdit nemůže, a Iva se na rozdíl od služky zachovala naprosto profesionálně a odvolala nás z práce pod sedlem všechny. A tak to má být!

     Horší byla středa. A nejen pro mě, protože trauma prodělala i služka, a to po příchodu na pastvinu, kde ležely takové ty obří stromy, jak jinak než přesně ty, pod kterými máme jedno z oblíbených odpočívadel. Služčino bědování na téma „no ještěže vám to nespadlo na hlavu!“ nemám v úmyslu komentovat, protože my opravdu nejsme natolik blbí, abychom na sebe nechali padnout monstrózní strom, notabene v době, kdy zuří bouře, protože v tento čas se totiž nestojí na místě, kam se chodí kvůli stínu. V noci totiž stín není třeba, takže jsme se schovali v cípu na opačné straně pastviny, neboť tam ani neprší, ani nefučí, a služčin nářek nad zcela novou ohradou, v té chvíli ležící pod kmeny stromů, mně opravdu žíly netrhá.

070820131771

     Hlavně nechápu, proč místo srdceryvného oplakávání plotu padlého za vlast šla jezdit. Navíc se mnou, což bylo hodně trapné. Já bych na jejím místě šel truchlit, místo ryzího masochismu v sedle, protože dnešek byl přesně tím dnem, kdy naprosto všechno ŽERE Finy, koneckonců jako po každé bouřce, kdy je okolí poznamenáno řáděním přírodních živlů.

     Ona taková louže, která tam včera NEBYLA... Ta s psychikou chudáčka koníčka zacvičí víc, než služčino spatření stromu, který si ustlal v ohradách. Navíc jsem dostal, protože řeka žrala Finy a já přece přes vodu nikdy nešel, což mi bohužel služka neuvěřila a ještě na mě vyrukovala s tou stranou biče, kterou úplně rád nemám.

     Ale tak přežil jsem, byť to stálo obrovskou námahu. A rád bych touto formou vznesl stížnost, protože toho cválání bylo MÁLO! Přece když se blíží soutěž ve všestrannosti, mohlo by se klidně cválat kilometrů deset, a ne jenom dva, navíc v trapném služčině určeném tempu.

080820131779

Tak jedna voda odtekla… a může se čekat na rekordní příval!

080820131782

     Čtvrteční mučení pod sedlem proběhlo naštěstí v přítomnosti Amíka, neboť služka naplánovala vyklusat celý hřbitov, což je sice pakárna vedoucí do táhlého kopce, ale pořád lepší alternativa, než muset někam sám a opuštěn.

080820131778

     Třetí díl seriálu „bouříme nad jízdárnou“ proběhl v mírnější verzi, kdy sice tolik nelítaly blesky, ale za to vydatně pršelo. Pršelo natolik vydatně, že voda na jízdárně už ani neobtěžovala parkovat a pokračovala plynule dál, a tak by mě náramně zajímalo, kde jako služka hodlá spáchat předsevzetí „letos drezuru vypilujeme“, protože po pátečním nonstop lijáku nejde už ani klusat na loukách.

     Což nám vůbec, ale vůbec nevadí! My jsme páteční odpískání ježdění přijali bez jediné výčitky na adresu dvounohých a chvála Stvořiteli, že služka musela být v práci, protože ta by ve své předzávodní umíněnosti byla schopná osedlat a jít v tom klusat. A to i přes fakt, že nebylo kde, protože na všech klusacích trasách je hluboko a čvachtavo a já bych v tomhle chodit neměl.

     Inu, občas se štěstí usměje i na bílého koníka.

     Váš chudáček koníček

080820131777
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: