sobota 10. srpna 2013

     Jak jako náhradní plán?
     To se všichni zbláznili?

     Tedy služka, abych nekřivdil ostatním, protože tenhle ultra pitomý nápad jistojistě vzešel z její hlavy.

     Ale tak co jiného od ní čekat? Že splnila slib a vyslala Áčka závodit, budiž, protože tahle akce se netýkala mě a Amíka. Premiéru si obě Áčka odbyla v sedle Megy z důvodu, že s námi dvěma neměla kde trénovat skákání, když byla jízdárna plně použitelná sotva dva týdny, a tak jim služka zprostředkovala výuku u sebe v práci. A tím spíš mi má bílá hlava nebere, proč do toho musela namontovat i mě!

     Ona totiž podplatila paní dopravkyni, aby se cestou na Gelu zastavila u nás, kde už jsem na ortel čekal já. A co myslíte, že udělali? Ano, správně – natlačili mě do vleku a odvezli na Gelu. Jakože samotného, bez Amíka! A na Gele už čekala služka, která si mě převzala, a když byli Béruš a Megy naloženi a spolu s nimi i početný tým mířící na závody, já jsem ve stáji trapně osiřel, protože všichni kromě Mela Gibsona byli na pastvině. A přitom mě služka mohla vzít a ihned mě odvést za Bobešem nahoru, protože on by mě jistě velmi rád viděl, a mohli jsme se spolu popásat až do večera.

100820131788

     Jenomže služka je zvrhlá a místo pastviny mi naservírovala sedlo a šlo se trénovat, jakože na military. Nejdřív jsem chodil s Ivou, která si chtěla vyzkoušet uvolňování na někom jiném, než jen na Amíkovi, a služka nás z rohu jízdárny líně buzerovala. A když jsem už chodil pěkně, tak si mě vzala ona, tudíž jsem si ihned vrátil režim „já nerozumět, co ty po mně chtít“, abych uchránil svůj holý bílý život před jejími sadistickými drezurně laděnými choutkami.

     Což mě úplně neminulo, protože čtvrt hodiny jsem pracovat musel, a pak že si i skočíme, když už jsme tady. A skákání je fajn, akorát že to služčino trvalo směšně krátce, v porovnání s pitomým přiježďováním. Ale moc mě chválila, že jsem prý šikovný a hodný kluk.

     Zbytek odpoledne jsem strávil ve stáji, donesla mi plný kýbl řízků a myslela si, že si mě tím uplatí, ale to ani omylem. Pěkně jsem si počkal, až ze závodů dorazí Béruš s Megy, a když z úspěchů nadšená Áčka přestala služku objímat a líbat, naložili mě do vleku a posléze vrátili zpátky k Amíkovi.

     Uf! Chvílemi to dnes bylo opravdu dramatické, asi budu slabý na srdce, protože tolik stresu najednou jsem už dlouho neprodělal.

     Váš chudáček koníček

P1490534

P1490562

P1490564
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: