čtvrtek 29. srpna 2013

290820131914    

     Tak jako ono by se to ke služce doneslo, tak jako tak, ale že pozice nositele špatných zpráv padla zrovna na kováře...

     Ano, právě on služce oznámil, že ony vytěšené závody na trávě se na trávě konat nebudou, protože pár prestižních jezdeckých klubů se proti povrchu ohradilo a že chtějí písek. Písek v době, kdy s předstihem do vyprahlé trávy napršelo a kdy se stala absolutně dokonalou, pro skokové závody, kdy nebyla ani tvrdá, ani hluboká!

     Služka působila dojmem, že pustí mou chudinku nožičku, kterou mi kovář právě upravoval, a půjde se oběsit na nejbližší trám, ale naštěstí neměla po ruce vhodné vodítko, to moje bylo příliš krátké. A že tohle není fér a že má chuť účast bojkotovat, což znělo naprosto nadějně, ale její duševní frustrace bohužel nebyla dlouhodobějšího trvání. A zatímco já doufal, že mi v zápalu amoku nechá nově přibité podkovy strhnout a pověsí letošní sezónu definitivně na hřebík, trubka služka hlasitě štkala nad nespravedlnostmi osudu.

     To zrovna ta pravá! Protože jestli má někdo skutečný nárok na nářky, tak jedině my, chudáčkové koníčkové.

     A tak jsme si vyslechli, že tohle už snad ani není možné (ale je, služko, je), že když konečně vyjde počasí tak, že tráva bude naprosto idylicky pružná (nejezdí se po ní, drny jsou pravidelné a hezky do ní minulý týden napršelo), tak se svět zblázní a místo monstr-obrovského travnatého kolbiště se nechají nacpat do o polovinu menšího písku. A ona se tak moc těšila, na trávu...

     A že prý ona má těžký život.

     Dovolte, abych se hlasitě zasmál.

     Váš chudáček koníček

290820131924
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: