sobota 31. srpna 2013

     Něco je zase špatně.
     Respektive pořád je zase něco špatně!
     A tohle je doslova exemplární příklad, který souvisí jak jinak než se závody.

     Mé vnitřní doufání, že přesunutí závodů z trávy na písek ve služce vyvolá patřičnou dávku hrdosti, která ji donutí natruc a najust účast bojkotovat, se naprosto minulo účinkem. Hrdostí služka evidentně nedisponuje, a co ještě hůř, přihlásila mě nejen do neděle, ale i do soboty, přestože jsme jasně měli naplánováno, že sobota bude patřit Amíkovi a až neděle mně! Protože pořadatelé vymysleli, že v sobotu se odskáčou nižší soutěže, aby v neděli nezdržovaly a elity obou krajů se mohly utkat hnedle v té první.

P1590299

     Takže tuplem nechápu, proč jsme si v sobotu nesbalili fidlátka a nejeli domů, mohli mít všichni klid a služka volnou neděli. Hlavně že furt remcá, že ani nepamatuje, kdy naposledy měla volno, blbka.

     Ale zpět ke koncepci závodů. Služce bylo trapné startovat v nižších soutěžích, což je naprosto v pořádku, přece nebude machrovat na mírách, které jsou o 40 cm níž. A že na mně pojede Iva (což už v pořádku není, protože já měl mít zasloužené VOLNO) a že to bude náramná švanda, protože Iva se mnou letos vůbec neskákala a hlavně je zvyklá na Amíka, což je pohybově naprosto jiná dimenze.

     Nevím, co na tom bylo tak švandovního, ale skoky jsem poctivě přeskákal, a když jsem v rozeskakování nahodil turbo, lehce (lehce víc, protože jsme se s Ivou po doskoku málem rozdělili na dva různé elementy) jsem tím Ivu rozhodil. Evidentně raketovému skákání nefandila a hlavně mě včas neotočila (doleva se musí točit hodně s předstihem, přece), takže jsme dokončili sice čistě, ale s kilometrem dráhy navíc a tudíž ne moc rychle. Nicméně Iva účast výborně zúročila, protože čerstvě nabyté poznatky využila v druhé jízdě, již na Amíkovi, a vyhrábla úžasné šesté místo za soupeři, z nichž některým nebylo hanba startovat, přestože mají pěkné výsledky v mnohem vyšších soutěžích.

P1590249

     A zatímco služka oplakávala trávu a chodila se s dozadu ní kochat, Amík na písku exceloval, a škoda chybky na posledním oxeru v další soutěži, s největší pravděpodobností by měli s Ivou mašle dvě. Což by nejspíš nevydýchal Frost, který mě i Amíka chodil hlasitě upozorňovat, že to máme zkazit, aby vyhrál co nejvíc piv.

     Tak doufám, že mi za to vyhrané pivo něco přiveze, protože mrkev jsem od něho neviděl, jak je rok dlouhý!

     Váš chudáček koníček

P1590302

P1590273
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: