neděle 1. prosince až úterý 31. prosince 2013

     Takže se mi definitivně potvrdilo, že služka trpí zvláštním (a extrémně zvrhlým) typem úchylky, odborně nazývaným “stěhovací nemoc”. Ještě tak kdyby si ji chtěla vybíjet sama na sobě, nikoliv na mně.

     Protože jinak už fakt nevím, čeho tím chce docílit!

     Shrňme si celý letošní rok, aneb kde všude jsem bydlel. Nejdřív Klárka, pak s Amíkem, pak Gela, pak s Amíkem, pak Klárka, pak Hanka a teď naposledy Ondra. V podstatě služka letos vyčerpala všechny možnosti, které v dané situaci přicházely v úvahu, a tak mě odsunula do působiště zcela nového, asi aby byla naprosto in.

231220132466

     Větší část prosince jsem však strávil u Hanky, i když většinou v pozici sám, protože Samovi se rekonvalescence notně protáhla, po našem kolektivním útěku. Kovář doporučil změnu Samova režimu, právě kvůli kopytům, a protože nebylo možné to prostorově situovat s mým pobytem, rozhodla služka, že moje místo uvolníme Samovi a že mě na zimu uklidí jinam.

     Chápete: uklidí jinam. Jako kus nábytku! Navíc ještě služka k smrti vyděsila Ivu, a to když zavtipkovala, že se vrátím k Amíkovi, a nakonec mi zařídila místo u Ondry, což je její kolega z práce, a protože jsem o podkovy přišel již v listopadu, sjednala mi dopravu vlekem prostřednictvím kamarádky, která měla našimi končinami cestu v rámci stěhování své kobylky od Klárky.

231220132464

     Takže den před Vánocemi zastavilo u Hanky auto s vlekem a přišli si pro mě, cizí holky plus Klárka. A právě na Klárku služka spoléhala, že v případě mého odmítnutí spolupracovat tvrdě a nekompromisně zasáhne, protože Klárku přece znám a z Klárky mám respekt a Klárka mě do vleku nakládala již několikrát.

     Jenomže já nějak usoudil, že se mi nikam jet nechce. A když se mně nikam jet nechce, tak je mou svatou povinností aspoň jednou zkusit vyjednávat, což jsem učinil. A zde se teorie notně rozešla s praxí, protože Klárka místo aby mi důrazně vysvětlila, že dnes opravdu není vhodná doba na vyjednávání, šla služce telefonovat, jestli na mě můžou být oškliví, akorát že služka zrovna řídila auto a zvonící mobil neregistrovala.

     A tak jsem vyjednával. A nemazlil jsem se s tím, takže jsem předvedl scénu „všechny vás sežeru“, a poté, co jsem zlehka hrábnul po jedné ze slečen, se však proti mně kolektivně a ďábelsky spikly a na služčiny pokyny již nečekaly a do vozíku mě po necelé hodině usilovného snažení dostaly.

      Což není spravedlivé!
     A trubka služka místo aby mě litovala, že jsem byl pod obrovským tlakem, mi z práce vzkázala, že mám ÚPPADKV a to ještě víc než Zrzek. Je blbá!

2312201300000

     Přitom já jsem ten, kdo má těžký život. Ale zase faktem je, že u Ondry jsem již nemusel být separován, tam žádný nemocný kolega nebyl, takže jak mě tam holky přivezly, tak mě bez okolků vykázaly z vleku a to hned do stáda, a ani mi nezamávaly, když odjížděly.

     Vynadáno za mě totiž dostala služka, což je postup naprosto korektní a plně v pořádku, a doufám, že tento model bude fungovat i v následujících měsících, ne-li letech. Což je vlastně přesně to, co sám sobě v nastávajícím roce 2014 přeji!

     Váš chudáček koníček

231220132467 PF 2014
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: