sobota 1. února až pátek 28. února 2014

     Únor je měsícem zimních sportů, prý.

     Nicméně co platilo vloni, nemusí platit letos, a tak se služčiny obavy, že až za mnou pojede na návštěvu, tak že určitě zapadne a budou ji muset ze závějí vytahovat, naprosto minuly účinkem, protože sněhu se letos nějak padat nechce. A kromě toho mrzne jen sporadicky, takže všichni trénují jako o život, aby v březnu mohli na první závody vyrazit plně připraveni. Tedy všichni kromě služky, a to je nejvíc z nejvíc!

     Jsem si plně vědom faktu, jak letos musí služka vzteky skřípat zuby, a to i kdyby nechtěla a vymlouvala se na všechno možné. Protože já její ďábelské plány znám, já to všechno slyšel! U Hanky se nejednou rozpovídala, jak hned v lednu bude za mnou přijíždět alespoň třikrát v týdnu a že začneme uvolňovat na krokových procházkách, protože to se dá i v mrazech, a že jakmile bude počasí, tak hurá klusat a posléze i cválat. A s přispěním osudu i skákat, hned zjara.

     Nebýt chudáček koníček, směji se na plnou hubu. Ano, přesně o tomhle průběhu zimy služka snila, ale realita je taková, že z toho má úplné prd, když jsem plně mimo její dosah. A že prý koketuje s myšlenou sehnat mi jezdce přímo tam, abych se neflákal, tak za sebe doufám, že se jí to nepovede.

P1500767     

     Protože já se chci flákat. Jsme teď čtyři, do skupiny nám přibyl černobílý Kennobi, takže mám plno variant, s kým se pošťuchovat a vyplňovat veškerý svůj čas, a že by mi chybělo sedlo nebo nedej bože práce, to jako fakt ne.

     Děkujeme, nemáme zájem!

1102 01 20142746

     A moc dobře vím, kdo mi zařídil odběr krve, protože platnost krevního testu mi v březnu propadne. Služka trpí zvláštním druhem humoru, kdy na jednu stranu prohlašuje, že s manželkou usoudily, že na „to“ (jakože závody) letos kašlou (ony to tedy formulovaly naprosto jinak, ale já nejsem vulgární, já jsem slušně vychovaný chudáček koníček) a že začnou chovat rybičky a plést a vyšívat, ale na druhou stranu má služka děsnou starost s odběrem krve a dilematem, kdy jakože okovat.

     Okovat?
     Jako k čemu?
    
     Já bych naopak v žádném případě nekoval, protože Skip s Kennobim jsou hřebci, takže do sebe sem tam strkáme a různě se šťoucháme, a občas si pogratulujeme kopytem, a to s podkovou není úplně to pravé ořechové, protože dvounozí to pak děsně řeší. A hlavně jsem si jist, že bych si v červeném jílovém podloží podkovy velmi snadno ušlapával a ztrácel bych je, takže okování bych z ročního předběžného plánu preventivně vypustil úplně!

     Notabene když pracovat mohu jen s podkovami, v případě činnosti, ke které mě služka využívá. Ono by vůbec nebylo od věci jí vysvětlit, že letos vlastně vůbec nemá smysl s čímkoliv začínat, že se vlastně ani nikam vracet nemusím a že klidně zůstanu s Jackem, Skipem a Kennobim, protože úplně nejvíc nej je se dívat, jak oni pod sedlo chodit musí a já ne.

     A o tom to je!

     Váš chudáček koníček

1102 02 20142746
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: