neděle 6. dubna 2014

     V neděli se nedělá.
     Ještě kdyby se to nevztahovalo jen na služku, protože já pod sedlo trapně musel!

     A asi mi leháro definitivně skončilo, protože tentokrát jsem vyfasoval dětičky a spolu s nimi i gogue, protože caparti se jezdit teprve učí a já bych pod nimi zase předváděl jelena.

     Co je sakra špatného na jelenovi? Jelen je přece majestátné a překrásné zvíře.

     Ranní frmol kvůli závodům jsem již neřešil, protože i tentokrát se mě netýkal, poměřit síly do neznáma odjely rezavá Kabelka s Aničkou, a spolu s nimi na půl dne zmizela i služka. A tím, že se mnou nebyla pracovat ona, jsem byl vystaven další nechutnosti, a to celoplošnému vyčištění, což miluji zhruba tak stejně, jako když na mě stříká voda.

     Co vlastně dvounohým tak strašně vadí, na široké škále odstínů mé srsti? Že trpí interním nutkáním ji neustále devastovat kartáči a hřbílky. Stejně bílá nikdy nebude, protože růžová drží naprosto unikátně, a že na mě Monika poštvala dvě děti, aby mě hoblovaly z obou stran najednou a já tudíž nestíhal všechny kousat, to nebudu komentovat, protože by se klidně mohlo stát, že příště na mě naběhnou ve čtyřech a to teprve bude bolet!

     V tomhle směru je moje služka výhodná, protože ona se se svým astmatem nepředře, většinou mě vyčistí tak, abych šel osedlat a nauzdit a tím její zásah končí. Ale dětičky? Hrůza! Ony si dokonce vozí vlastní sady čištění a vůbec bych se nedivil, kdybych právě já byl oním pokusným králíkem, který všechny ty nakoupené čistící vymoženosti otestuje.

     Koneckonců byla to právě služka, kdo opodál mého boxu jízlivě poznamenal, že jediné, co v této super moderní stáji nemáme, je centrální vysavač na srst. No ještě to tak!

     Bohatě stačí, že před sedláním pít musím z napáječky.

P1510061

     Hodinu pod sedlem jsem naštěstí přežil, i když to bylo krapet veselého rázu, protože tentokrát jsem tam nebyl sám, spolu se mnou museli pracovat i Béruš a Megy. A jak jsem byl nadšený, že mě žádná trubka služka nenutí chodit co nejvíc POMALU, tak jsem předváděl svůj úžasný klusový šicí stroj a Monika ze mě byla na větvi (byť bohužel ne tolik, aby mě od práce zcela odstavila).

     Odpoledne dorazila služka, a když pro mě a ostatní přišla na pastvinu, smrtelně vážně se mě zeptala, jestli nechci zase vykoupat.

     Je blbá.

     Váš chudáček koníček

P1510060
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: