úterý 8. dubna 2014

     Zrada.

     Že to ten Láďa služce žere, ta její divadla! Řeč je Láďovi, který jezdí s traktorem, protože tady se každý druhý chlap jmenuje Láďa, a tenhle konkrétní Láďa před služkou nerozvážně pronesl, že bude stříhat ovce, tedy že vlastní strojek.

     A co asi tak udělala služka?
     Tušíte?

     Tušíte správně. Spustila na něho, že jde o otázku života a smrti, že mi v huňaté zimní srsti úplně dobře není, když je venku skoro léto, a on jí strojek fakt přivezl. Jak vůbec mohl uvěřit všem těm kecům?

     A tak milá služka přijela brzy ráno, jakože hodně brzy, abych měl srst na střihání suchou. Velmi naivní postup, protože jak je teď fakt nadprůměrně teplo, potím se pořád, a tak když mě v šest ráno dotáhla chodbu, málem to s ní švihlo, když zjistila, že jsem zpocený naprosto stejně jako včera v podvečer. A to ještě před svítáním!

     Pár vteřin to vypadalo, že akce bude odložena na dobu „až se ochladí“, až nakonec rozhodlo, že když už ten strojek máme co nejrychleji Láďovi vrátit, tak že se to „nějak“ udělá, i když to nepůjde tak hladce.

     A tak jestli jsem předešlé roky po jejím střihání vypadal jako debil, tak letos vypadám jako ultra nonstop debil. Vlhká srst je pro střihače neukočírovatelný materiál, na vlhké srsti zuby vznikají samovolně ještě dřív, než střihnete, a doufání, že po ostřihání toho základního to uschne a půjde to opravit, byly velmi, velmi, velmi naivní.

     Před sedmou dorazil Láďa, jakože rajťák, takže i nažrat jsem dostal na chodbičce, což se mi nelíbilo, protože se mi tam špatně cintalo, uvázanému na dvou vazácích, a pak služka pokračovala v započatém díle zkázy, aby nakonec suše konstatovala, že to mohlo dopadnout ještě hůř a že líp/hůř už to vypadat nemůže.

     A tak mezi všemi mými naleštěnými a uhlazenými kolegy vypadám ještě strašidelněji, než když jsem měl medvědí chlupy, a už ani nevím, kdo na mou adresu poznamenal, že to vypadá, jako kdyby se mi služka chtěla za něco pomstít.

     A jelikož zákon schválnosti je neodmyslitelnou součástí lidského bytí, tak se přesně dnes rapidně ochladilo. A to tak, že by mi v zimní srsti bylo o chlup lépe než takhle, kdy jsem napůl plešatý a vypadám jako vypelichaná předložka, která dvacet let ležela před krbem.

     A pod sedlo jsem stejně musel. Mám těžký život!

     Váš chudáček koníček

WP_20140408_002
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: