sobota 12. dubna a neděle 13. dubna 2014

     Víkend.

     Jeden by očekával, že víkend je záležitost volna a nicnedělání, ale opak je pravdou.
     Kde jsou doby, kdy se zahlásilo „doma s rodinou!“ a váleli jsme si šunky naprosto všichni.

     Doba je holt zlá.

     A služka také. Přihrála mě do spárů Monice a sama si odjela s Láďou a Kibickou na závody, což od ní opravdu nebylo hezké. Na druhou stranu ale bylo fajn, že lekce na jízdárně probíhala kolektivně, takže jsem tam šaškoval společně s Béruš a Megy a to bylo prima, protože jsem mohl pospíchat. Monika sice s mým nadšením a tempem nesouhlasila, ale naštěstí na mně neseděla ona, nýbrž dvacetikilové dítě, a tomu se naopak mé spěchání líbilo, takže víkendové ježdění proběhlo ku spokojenosti všech zúčastněných.

     Jediný, kdo dostal vynadáno, byla nakonec služka. Prý jak je sakra možné, že pod ní se vleču, jako kdybych se chystal každou vteřinu chcípnout, zatímco pod dětmi ženu rychlostí tryskomyši, načež se zaražená služka vzmohla na odpověď „ale vy mi furt říkáte pomalu, tak chodí pomalu!“

     A nastalo takové to ticho, do kterého zaznělo „Aha... Jo, to má, to ať chodí co nejpomaleji“.

     Tak nevím, co dvounozí vlastně chtějí. Aby si nakonec nevzpomněli, že mám chodit zároveň rychle i pomalu anebo rovnou i lítat, i když to by služka už asi bojkotovala, ona výšky moc nemusí. Nicméně jako nápad k zamyšlení to nezní úplně špatně.

     Akorát tedy ten gog, ten je ohavný. Ten by se mohl ztratit a to tak že navždy, protože s ním mi radostné prchání po obvodu jízdárny spojené s veselým kozlováním nehrozí, ta věc překáží všem hrám malých bílých koníků, kteří tím pádem mají těžký život.

     A měl jsem hezký pobyt, na pastvině, protože o víkendu chodí kompletní dámská společnost na jednu pastvinu, a jelikož jsou momentálně úplně všechny náruživé, mám černý fan club. Kam se hnu, tam mě doprovázejí, nastavují se mi a služčin top-tank mě s láskou olizuje, takže jsem nejžádanější objekt široko daleko, a to se cení.

     Hlavně proto, že skrz hradbu tanků nikdo neprojde, aby mě bil, a to se cení ještě víc!

     Váš chudáček koníček

WP_20140415_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: